Film

Wataha rusza za dwa dni

W niedzielę 9 października w Bieszczadach startują zdjęcia do nowego sezonu serialu "Wataha" z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską.
Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki i broń. Dla pieniędzy, a czasem dla szansy na lepsze życie.

W nowej odsłonie ponownie znajdziemy się w Bieszczadach i śledzić będziemy wydarzenia na granicy polsko-ukraińskiej. Do obsady wracają Leszek Lichota i Aleksandra Popławska.

- Było dla nas jasne, że widzowie pokochali ten serial i jego bohaterów - mówi Izabela Łopuch, szefowa oryginalnej produkcji HBO Polska.- Wracamy na granicę, w Bieszczady, właśnie teraz, bo temat niekończącej się ucieczki od przeszłości, od ludzi, miejsc, zdarzeń wydaje nam się niezwykle aktualny w kontekście tego, co dzieje się w kraju i na świecie.

Reżyserami drugiego sezonu będą Kasia Adamik ("Bez tajemnic", "Wataha"), Olga Chajdas ("3xMiłość", "Głęboka woda") oraz Jan P. Matuszyński - reżyser dokumentu "Deep Love" oraz wielokrotnie nagrodzonej na festiwalu w Gdyni "Ostatniej rodziny", również koprodukcji HBO Europe.

Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana została na 2017 rok.

"Wataha" z sukcesem była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Cykl pokazał również brytyjski Channel 4.

W Polsce "Watahę" oglądało w HBO średnio 335 tysięcy widzów.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca