Film

Jak zrobić film? - warsztaty filmowe dla dzieci

Jak zrobić film? - warsztaty filmowe dla dzieci w wieku 6-12 lat

„Cześć, jestem Bob! Opowiem wam trochę o filmie, a właściwie o tym jak nakręcić film i co jest nam do tego potrzebne. Może dzięki temu sami będziecie wiedzieli jak stworzyć swój własny film?! Nie jest to wcale takie trudne, ale trzeba wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach.” – tak zaczyna swoją opowieść nasz przewodnik po świecie filmu i główny bohater instruktażowej animacji, którego uczestnicy warsztatów dla młodych filmowców będą mieli okazję poznać jako pierwsi, zanim pojawi się w internecie.

Wraz z wirtualnym Bobem oraz prowadzącą warsztaty Aliną Bąk, uczestnicy poznają wszelkie tajniki związane z tworzeniem filmu. Zaczniemy oczywiście od pomysłów i tworzenia scenariusza, przejdziemy przez etap opracowywania scenopisu i podziału obowiązków na planie filmowym, aż do wyboru narzędzi do pracy (np. telefon, aparat, profesjonalna kamera), przygotowania scenografii, procesu filmowania i wreszcie do postprodukcji. Więc jak? Zaczynamy?


O prowadzącej:
Alina Bąk – animatorka kultury, koordynatorka Domu Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Magister filologii polskiej. Ukończyła też studia na kierunku Animator i Menadżer Kultury UMCS. Jest absolwentką studiów podyplomowych w Collegium Civitas. Ukończyła szkołę filmową AFiTV w Warszawie. Przez 3 lata współpracowała z Polskim Radiem Lublin. Jest prezeską Fundacji Kultury Audiowizualnej „Beetle” oraz założycielką i członkinią grupy Kaiju.pl, z którą realizuje filmy promocyjne, dokumentację filmową, wideoklipy muzyczne, spoty, filmy fabularyzowane, dokumentalne, animacje poklatkowe. Realizuje projekty na styku kultury, edukacji, sztuki społecznie zaangażowanej, wykorzystujące nowe technologie, multimedia i media. Miała okazję współpracować z artystami przy kilku ciekawych inicjatywach filmowych, m.in. podczas rezydencji w Nancy we Francji (film o uchodźcach z Kaukazu), przy warsztatach filmowych w Tarnopolu na Ukrainie czy przy projektach dokumentujących życie i tradycje wiejskie Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Termin: 29-30 października 2016, godz. 10:00-14:00
Miejsce: Sala widowiskowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
wstęp wolny

Zapisy: Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy drogą telefoniczną pod numerem 81 533 08 18 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 lub mailowo: sekretariat@warsztatykultury.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest udział w obydwu dniach szkoleniowych oraz akceptacja regulaminu i dostarczenie do Warsztatów Kultury przed rozpoczęciem warsztatu podpisanego oświadczenia. Dokumenty dostępne na www.warsztatykultury.pl

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca