Film

Film z Robertem Pattinsonem powstanie w Polsce

Fil science fiction "High Life", w którym zagrają Robert Pattinson i Patricia Arquette, kręcony będzie m.in. w Polsce. Zdjęcia odbędą się w przyszłym roku.
Obraz opowiadać będzie o grupie skazańców wysłanych w misję kosmiczną poza granice naszego układu słonecznego. W trakcie wyprawy na jej uczestnikach przeprowadzane są eksperymenty mające sprawdzić możliwość poczęcia i utrzymania życia w warunkach pozaziemskich. Zamknięty w przestrzeni kosmicznego statku, mający opinię twardziela Monte (Robert Pattinson) odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucie - miłość do urodzonej w wyniku zabiegu in vitro córki.

Za kamerą stanie Claire Denis, wielokrotnie nagradzana francuska reżyserka, która doświadczenie zawodowe zdobywała na planach Costy-Gavrasa, Jima Jarmuscha i Wima Wendersa. Scenariusz "High Life" to dzieło samej Denis oraz Zadie Smith i Nicka Lairdema. Za zdjęcia do filmu odpowiadać będzie Agnes Godard.

Statek na potrzeby filmu zostanie zaprojektowany przez cenionego artystę Olafura Eliassona.

Muzyką zajmie się Stuart Staples, członek zespołu Tindersticks, który miał już szansę współpracować z reżyserką.

Projekt koprodukują Andrew Lauren Productions (USA), Alcatraz Films (Francja), Pandora Film Produktion (Niemcy), The Apocalypse Films (UK) i Madants (Polska). Madants Sp z o.o. reprezentować będzie Klaudia Śmieja, która była również koproducentem obrazu Anne Fontaine "Niewinne". Zdjęcia realizowane będą w Niemczech i Polsce. Ich początek planowany jest na wiosnę 2017 roku.

Ponadto, Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu koprodukcji przyznał realizacji 1,5 mln złotych dofinansowania. To tylko mała część całego budżetu, który wynosi w sumie 33 miliony złotych.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca