Film

Robert Redford przechodzi na aktorską emeryturę

Robert Redford postanowił przejść na aktorską emeryturę. Artysta wystąpił w blisko 80 filmach - ostatnie z nich dopiero mają trafić do kin.
Przed kamerą Robert Redford zadebiutował na początku lat 60. minionego wieku. Stworzył wiele kreacji, które przeszły do historii kina - m.in. w "Żądle", "Wszystkich ludziach prezydenta", "Trzech dniach kondora" czy "Pożegnaniu z Afryką".

W wywiadzie, którego udzielił swojemu wnukowi - Dylanowi - zapowiedział, że chce odejść od aktorstwa po zakończeniu pracy nad dwoma najnowszymi projektami: "Our Souls at Night" z Jane Fondą oraz "Old Man With a Gun" z Caseyem Affleckiem i Sissy Spacek. - Jak już je skończymy - przyznał aktor - zamierzam powiedzieć: "W porządku. To już pożegnanie z tym wszystkim". Później chcę się skoncentrować na reżyserii.

Redford to bowiem nie tylko aktor, ale i reżyser, producent, a również założyciel festiwalu Sundance oraz - w wolnych chwilach - malarz. Tej ostatniej pasji chciałby teraz poświęcić więcej czasu. - Aktorstwo zaczęło mnie nużyć - powiedział artysta. - Jestem niecierpliwy i trudno mi siedzieć i czekać na kolejne ujęcia. Malarstwo, w tym momencie mojego życia, gdy mam już 80 lat, dałoby mi więcej satysfakcji. Nie jestem w nim od nikogo zależy. Jestem tylko ja - jak kiedyś. Tak, myślami powracam do malowania, szkicowania.

Na naszych ekranach Roberta Redforda mogliśmy oglądać ostatnio w filmach "Piknik z niedźwiedziami" oraz "Mój przyjaciel smok".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca