Film

"Diuna" trafi ekran

Wielbiona na całym świecie powieść "Diuna" Franka Herberta ma w niedalekiej przyszłości trafić na ekran.
Prawa filmowe i telewizyjne do "Diuny" nabyło studio Legendary, które wcześniej pracowało m.in. przy takich produkcjach, jak "Pacific Rim" czy "Godzilla".

Na razie do wiadomości publicznej nie podano żadnych szczegółowych informacji. Wiadomo tylko, że nad przyszłymi projektami pracować ma zespół producentów składający się z reprezentantów Legendary - Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter oraz zespół spadkobierców po pisarzu - Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert.

Przypomnijmy, że tytułowa Diuna z powieści Herberta to Arrakis - jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Książka otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie science fiction: Nebula (1965) i Hugo (1966). Jedną z najsłynniejszych adaptacji "Diuny" jest dzieło Davida Lyncha z 1984 roku. Później ekranizacją interesowało się wielu reżyserów. Widzom znane są także miniseriale "Frank Herbert's Dune" oraz "Frank Herbert's Children of Dune".

W połowie lat 70. powieść na ekran chciał przenieść Alejandro Jodorowsky.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca