Film

Polacy zapraszają do kraju międzynarodowe ekipy

Polska weźmie udział w odbywających się w dniach 6-7 grudnia w Londynie targach lokacji i usług filmowych Focus.
W targach organizowanych pod hasłem "Focus. The Meeting Place for International Production" wezmą udział komisje filmowe, producenci oraz dostawcy usług z ponad 55 krajów. Wydarzenie obejmuje także 30 paneli dyskusyjnych i prezentacji z udziałem ponad 70 profesjonalistów z branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej. Poruszane będą takie tematy jak zachęty finansowe dla produkcji telewizyjnych, realizacja filmów w Azji czy produkcja filmów z małym budżetem w Londynie.

O ściągnięcie międzynarodowych ekip filmowych stara się wiele państw. - Jednym z naszych największych atutów są lokacje, których różnorodność i możliwości adaptacyjne nieodmiennie zachwycają filmowców zza granicy - mówi Anna E. Dziedzic z Film Commission Poland. - Jedziemy więc do Londynu uzbrojeni w mocną ofertę i chcemy zwrócić uwagę zagranicznych producentów na filmowe możliwości, jakie oferuje Polska. Co ważne, już po raz drugi łączymy siły i robimy to razem.

W Polsce działa kilkanaście komisji filmowych (m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu), z których każda odpowiada za promocję regionu. Na arenie międzynarodowej komisje też często działają razem.

Przypomnijmy, że dzięki działaniom i wsparciu Film Commission Poland i regionalnych komisji w Polsce kręciły już m.in. ekipy takich produkcji, jak "True Crimes" w reżyserii Alexandrosa Avranasa z Jimem Carreyem, "Wielkie zimno" Gérarda Pautonniera, "Most szpiegów" Stevena Spielberga, "Chronology" z Williamem Baldwinem i Dannym Trejo czy "Music, War and Love" Marthy Coolidge z takimi aktorami, jak Adelaide Clemens, Connie Nielsen, Toby Sebastian oraz Stellan Skarsgard.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znaleźć można pod tym adresem.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca