Film

Rachel Weisz pierwszym lekarzem

W Hollywood wrócono do projektu "Secret Life of Dr. James Miranda Barry" o pierwszej kobiecie lekarzu. W roli głównej wystąpi Rachel Weisz, która od początku zainteresowana jest filmem.
Historyczny dramat powstanie na podstawie biografii "The Secret Life of Dr. James Miranda Barry: Victorian England's Most Eminent Surgeon" autorstwa Rachel Holmes. Obraz realizuje Maven Pictures.

James Miranda Barry żyła w latach 1795-1865. Uchodzi za pierwszą kobietę, która wykonywała zawód lekarza. Prawdopodobnie już w dzieciństwie przebierana była za chłopca. Zapewne pomogło jej to dostać się na Akademię Medyczną, którą ukończyła z powodzeniem w 1812 roku. Od tego momentu cały czas w przebraniu mężczyzny wykonywała zawód lekarza. Pracowała m.in. jako chirurg wojskowy w Republice Południowej Afryki i Kanadzie.

Barry znana była jako podrywacz i bawidamek, a do swoich niecnych czynów wciągała zarówno żony znajomych oficerów, jako i samych oficerów. Jej szaleństwa doprowadziły nawet do tego, że w 1819 roku musiała bronić honoru kobiety w pojedynku. Gdy odchodziła na emeryturę piastowała jedno z najbardziej prestiżowych stanowisk w armii - Inspector General of Hospitals. Dopiero po jej śmierci dokonano sensacyjnego odkrycie dotyczącego jej płci.

O filmie mówiło się już w 2004 roku.

Historia doczekała się telewizyjnego dokumentu, "A Skirt Through History".

Rachel Weisz, gwiazda filmów "Mumia" czy "Constantine", ostatnio wystąpiła w obrazach "Światło między oceanami" i "Denial".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca