Film

Najlepsze kreacje aktorskie 2016 roku według "Rolling Stone"

Magazyn "Rolling Stone" wybrał 25 najlepszych kreacji aktorskich roku 2016. W zestawieniu znalazły się gwiazdy, jak i mniej znane twarze.
Na czele zestawienia, które w całości można znaleźć pod tym adresem, znaleźli się aktorzy Peter Simonischek i Sandra Hüller z uhonorowanego w miniony weekend Europejską Nagrodą Filmową tragifarsy "Toni Erdmann" Maren Ade.

Redaktorom spodobał się również Casey Affleck w tragedii "'Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana. Docenili oni skalę emocji, którym aktor sprostał na ekranie - od gniewu, przez strach po żałobę. "Affleck znakomicie radzi sobie z każdym z tych stanów i ani na chwilę nie zatrzymuje się w drodze, którą pokonuje bohater - stopniowej akceptacji tego, czego nie może i nigdy nie zmieni" - napisano w magazynie.

"Rolling Stone" pochwalił również rolę Kate Beckinsale w melodramacie "Przyjaźń czy kochanie" Whita Stillmana. "W końcu aktorka wyswobodziła się z ról, które nie wymagają od niej właściwie nic poza dobrym wyglądem w obcisłym kostiumie i łapania tchu w kolejnych niebezpiecznych scenach" - uzasadniono wybór.

Dziennikarze uważają, że bardzo dobrze na ekranie wypadli w tym roku również Annette Bening ("20th Century Women"), Sonia Braga ("Aquarius"), Adam Driver ("Paterson") czy Tom Holland ("Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

źródło: megafon.pl
przysłano: 13 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca