Film

Bez Danuty Stenki nie byłoby sztuki kochania

27 stycznia do kin trafi film "Sztuka kochania", który przybliża historię powstawania tak samo zatytułowanego poradnika. W jednej z kluczowych ról występuje Danuta Stenka.
Na Facebooku produkcji pojawił się krótki opis postaci portretowanej przez znaną Danutę Stenkę. - Ta wybitna aktorka teatralna i filmowa wcieliła się w rolę żony generała, bez której być może "Sztuka kochania" nigdy nie ujrzałaby światła dziennego - wyjaśniają twórcy. Zdjęcie ucharakteryzowanej gwiazdy można znaleźć tutaj.

Dzieło opowiadać będzie o Michalinie Wisłockiej, której bestsellerowa książka "Sztuka kochania", zmieniła życie intymne milionów Polaków. Obraz w reżyserii Marysi Sadowskiej przybliża historię powstawania publikacji słynnej ginekolożki. Akcja rozgrywa się od końca lat 40. do połowy lat 70. Wydawnictwo ukazało się w 1976 roku.

W roli głównej występuje Magdalena Boczarska. Partnerują jej Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik i Artur Barciś.

Scenariusz napisał Krzysztof Rak.

W Polsce sprzedano około 7 milionów egzemplarzy "Sztuki kochania".

Danutę Stenkę ostatnio można było podziwiać w filmie "Planeta singli" czy serialu "Lekarze".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca