Film

Oscary: 336 filmów w boju o główną nagrodę Akademii

O najważniejszego Oscara - dla najlepszego filmu - walczyć może aż 336 produkcji. Wszystkie spełniają regulaminowe zapisy Amerykańskiej Akademii Filmowej.
Dla członków Akademii to z pewnością nie będzie łatwy wybór. W zeszłym roku musieli uporać się z wyborem finalistów spośród 305 produkcji. W tym to aż o 31 filmów więcej. Wcześniej rozważali - w 2014 roku - 323 filmy, a w 2013 - 289.

O nominację ubiegać mogą się te produkcje, które trafiły do kin komercyjnych w Los Angeles (do 31 grudnia 2016 roku) i grane były przez minimum 7 dni z rzędu. Ponadto obraz musi trwać co najmniej 40 minut i był rozpowszechniany na taśmie 35 mm, 70 mm lub w akceptowanym przez Akademię formacie cyfrowym.

Wśród tytułów, które mogą walczyć o Oscara 2017 znalazły się m.in. "Nowy początek" Denisa Villeneuve, "Śmietanka towarzyska" Woody'ego Allena, "Legion samobójców" Davida Ayera czy "La La Land" Damiena Chazelle.

Pełną listę dziel spełniających wymogi Akademii można znaleźć pod tym adresem.

Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej rozdane zostaną po raz 89. Nominacje poznamy 24 stycznia 2017 roku, a laureatów - kilka tygodni później - 26 lutego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca