Film

"Piknik pod Wiszącą Skałą" w nowej odsłonie

Jeden z najsłynniejszych australijskich filmów, "Piknik pod Wiszącą Skałą" (1975) Petera Weira, ma doczekać się nowej, telewizyjnej wersji.
Nad produkcją pracuje FremantleMedia Australia. Nowy "Piknik pod Wiszącą Skałą" (tytuł pozostaje bez zmian: "Picnic at Hanging Rock") będzie... serialem.

Pierwotnie reżyserią mieli zająć się tylko pochodząca z Kanady Larysa Kondracki oraz Australijczyk Michael Rymer. Australijska Gildia Reżyserów nie była z tego powodu zadowolona. Australijskie stowarzyszenie Women in Film and Television zorganizowało nawet protest w tej sprawie. Oburzeni chcieli, żeby produkcję realizowali tylko Australijczycy, a najlepiej Australijki. Ostatecznie zarząd FremantleMedia Australia postanowił zaprosić do grona twórców australijską reżyserkę. Zajmie się ona jednym z odcinków nowego cyklu. Rozwiązanie usatysfakcjonowało protestujących.

Australijczycy wyjątkowo cenią sobie "Piknik pod Wiszącą Skałą". To nie tylko dzieło Petera Weira, ale i powieść pod tym samym tytułem, wydana w roku 1967 przez Joan Lindsay.

Przypomnijmy, że przedstawiona w "Pikniku pod Wiszącą Skałą" historia rozgrywa się w Australii w 1900 roku. W dzień św. Walentego w tajemniczych okolicznościach ginie grupa uczennic wraz z nauczycielką.

Dzieło do dziś inspiruje twórców i zachwyca swoją tematyką oraz realizacją. Zdobyło wiele nagród - w tym statuetkę BAFTA dla najlepszego operatora (Russell Boyd).

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca