Film

Jakub Gierszał i Mitia Okorn zauważeni przez "Variety"

Jakub Gierszał ("Sala samobójców", "Córki dancingu") i Mitia Okorn (reżyser "Planety Singli" i "Listów do M.") znaleźli się wśród 10 europejskich artystów, na których powinno się zwrócić szczególną uwagę w 2017 roku.
Prestiżowa lista "10 Europeans to Watch" wskazuje najbardziej obiecujące talenty ze Starego Kontynentu. W tym roku poza Jakubem Gierszałem i Mitią Okornem znaleźli się na niej niemiecki reżyser Edward Berger (serial " Deutschland 83"), niemiecka aktorka Liv Lisa Fries ("Zurich"), holenderska aktorka Sylvia Hoeks ("Koneser", a niedługo również "Blade Runner 2049"), niemiecka producentka Janine Jackowski ("Toni Erdmann"), włoski reżyser Gabriele Mainetti ("They Call Me Jeeg"), niemiecki aktor Jonas Nay ("Deutschland 83"), belgijski reżyser Robin Pront ("Ardeny") oraz węgierska aktorka Reka Tenki ("On Body and Soul").

Artyści wyróżnieni przez "Variety" zostaną przedstawieni w czasie specjalnej uroczystości, która odbędzie się na zbliżającym się festiwalu w Berlinie.

Przypomnijmy, że Jakuba Gierszała będzie można niedługo podziwiać w filmie "Pokot" Agnieszki Holland. Produkcja dostała się do konkursu głównego Berlinale.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 13 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca