Film

Jessica Chastain chce pracować dla NASA

Jessica Chastain ma zająć się produkcją oraz zagrać w nowym serialu o NASA.
Po sukcesie filmu "Ukryte działania" o genialnych czarnoskórych matematyczkach pracujących dla NASA, postanowiono zrealizować serial o działaniach Narodowej Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w latach 60. Cykl, roboczo zatytułowany "Mercury 13", ma opowiadać o kobietach, którym odmówiono możliwości udziału w programie kosmicznym Mercury.

"Mercury 13" odnosi się do 13 kobiet, które były częścią prywatnie finansowanego programu. W jego ramach przeszły te same psychologiczne testy, co kandydaci na astronautów płci męskiej. Nigdy jednak nie zostały wysłane w kosmos ani nawet się nie spotkały.

Jessica Chastain będzie produkować cykl. Scenariusz pisze Todd Komarnicki ("Sully"). Chastain chce także wystąpić w jednej z ról.

Aktorka ostatnio zagrała dramacie "Azyl. Opowieść o Żydach" ukrywanych w warszawskim zoo" ("The Zookeeper's Wife"). Film opowiada historię wieloletniego dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i powstańca warszawskiego, Jana Żabińskiego (Johan Heldenbergh) oraz jego żony Antoniny (Jessica Chastain). Obraz trafi do naszych kin 24 marca.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca