Film

Tom Tykwer za kamerą najdroższego serialu w historii niemieckiej telewizji

Aż 40 milionów euro pochłonie realizacja 16-odcinkowego serialu "Babylon Berlin", za którego reżyserię i scenariusz odpowiadają Tom Tykwer, Achim von Borries i Henk Handloegten.
Produkcja już od jakiegoś czasu budzi duże zainteresowanie w Niemczech. Wymieniana jest wśród najbardziej oczekiwanych seriali najbliższych lat. W Berlinie odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano pierwszy zwiastun dzieła.

W głównych rolach zobaczymy Volkera Brucha i Liv Lisę Fries. Akcja rozgrywać się będzie w Berlinie lat 20. minionego wieku i koncentrować na śledztwach pewnego inspektora. - Tamte lata były również okresem przemian politycznych - mówił o przedsięwzięciu Tom Tykwer. - Kilka lat później do władzy doszli naziści i nikt nie wiedział, co się wydarzy. W mieście wrzało i gotowało się.

Obecnie serial znajduje się na etapie postprodukcji. Jego emisją są zainteresowane stacje telewizyjne w Norwegii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Belgii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Prowadzone są również rozmowy z Francuzami, USA i państwami z Ameryki Południowej. Premiera zapowiedziana została na 2018 rok.

Tykwer ma już duże doświadczenie w realizacji kosztownych produkcji. Pracował m.in. przy realizowanym z olbrzymim rozmachem filmie "Atlas chmur".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca