Film

Natalie Dormer wybierze się na piknik pod wiszącą skałą

Natalie Dormer zagra w nowej, telewizyjnej wersji jednego z najsłynniejszych australijskich filmów. Mowa o dramacie Petera Weira "Piknik pod Wiszącą Skałą" z 1975 roku.
Nowy "Piknik pod Wiszącą Skałą" (tytuł pozostaje bez zmian: "Picnic at Hanging Rock") będzie... serialem. W planach jest 6 odcinków. Zdjęcia mają ruszyć w tym miesiącu, w australijskiej Victorii.

W obsadzie znajdą się Lola Bessis jako Dianne de Poitiers, Yael Stone jako Dora Lumley, Anna McGahan jako Greta McCraw, Sibylla Budd jako Valange, Lily Sullivan jako Miranda Reid, Madeleine Madden jako Marion Quade, Samara Weaving jako Irma Leopold, Ruby Rees jako Edith Horton i Inez Curro jako Sara Waybourne.

Australijczycy wyjątkowo cenią sobie "Piknik pod Wiszącą Skałą". To nie tylko dzieło Petera Weira, ale i powieść pod tym samym tytułem, wydana w roku 1967 przez Joan Lindsay.

Przypomnijmy, że przedstawiona w "Pikniku pod Wiszącą Skałą" historia rozgrywa się w Australii w 1900 roku. W dzień św. Walentego w tajemniczych okolicznościach ginie grupa uczennic wraz z nauczycielką.

Dzieło do dziś inspiruje twórców i zachwyca swoją tematyką oraz realizacją. Zdobyło wiele nagród - w tym statuetkę BAFTA dla najlepszego operatora (Russell Boyd).

Natalie Dormer, gwiazdę "Gry o tron" czy "Igrzysk śmierci", ostatnio można było oglądać w horrorze "Las samobójców". Jej kolejne filmowe projekty to "The God Four", "Official Secrets" i "In Darkness".

źródło: megafon.pl
przysłano: 17 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca