Rounders 2

Motyw gier hazardowych jest bardzo często poruszany w filmach, ponieważ w łatwy sposób pozwala łączyć ze sobą emocje, pieniądze i niebezpieczeństwo. Rounders (pol. Hazardziści) to pierwsza produkcja, która w otwarty sposób porusza tematykę pokera. Jest to historia młodego pokerzysty, który próbuje całkowicie zerwać z hazardem.  Kiedy jednak dowiaduje się, że jego przyjaciel ma problemy finansowe, postanawia mu pomóc i wraca do gry.

 

Już od kilku lat krąży wiele plotek na powstania kolejnej części filmu – Rounders 2, jednak nie wiadomo dokładnie, kiedy produkcja trafi na srebrny ekran. Nieoficjalnie mówi się o dwóch możliwych datach premiery: wrzesień 2017 oraz początek 2018 roku. Niezależnie od tego, kiedy film wejdzie do kin, fani filmu w rolach głównych znów będą mogli zobaczyć swoich ulubionych aktorów z pierwszej części Rounders: Matta Deamona oraz Edwarda Nortona.

 

Z nieoficjalnych źródeł również wiadomo, że akcja filmu będzie toczyć się w Paryżu lub w Las Vegas. Są to miasta „legendy”, które kojarzą się z nocnym życiem i hazardem. Być może Rounders 2, tak samo, jak pierwsza część produkcji, również dla wielu osób będzie inspiracją, aby rozpocząć swoją przygodę z pokerem?

 

Rounders to pierwszy film, w którym gra w pokera została pokazana „od kuchni” i wszystkie karty zostały odkryte: od miłości, strachu i rozterek pokerzystów, przez obawy o wielkie pieniądze, aż po poczucie porażki po przegranej oraz szczęścia po wygranej rozgrywce. Twórcy filmu złamali pewne tabu i pokazali, że poker nie musi kojarzyć się z niczym złym, oraz że każdy może poznać tajniki tej gry oraz poczuć dokładnie te same emocje, co bohaterowie filmu. Jeśli Rounders 2 dostarczy równie wielu wrażeń i emocji, możemy spodziewać się, że produkcja już w pierwsze dni po premierze pobije rekordy oglądalności.

 

Patrząc na film Rouders z innej perspektywy, trudno nie zgodzić się z Danem O’Callaghan, którego zdaniem nie tylko przemysł filmowy wpływa na grę w pokera, lecz także poker ma ogromny wpływ na kino. Jego zdaniem struktura przemysłu filmowego Hollywood przypomina turniej pokera, ponieważ w obydwóch przypadkach, zawsze mamy dokładnie ten sam schemat: początek, właściwą rozgrywkę i odkrycie wszystkich kart przeciwników, a na końcu, znów z niecierpliwością oczekujemy na kolejny turniej.  

 

 

Film Rounders jest doskonałym przykładem, jak historie z życia łączą się z kinem. Intensywny rozwój pokera i gier online, historia Briana Rasta, który zainspirowany fabułą Rounders stał się międzynarodowym mistrzem pokera czy po prostu porównanie kina do hazardu – wszystko to pokazuje nam, jak bardzo te dwie, na pozór odległe ze sobą dziedziny są ze sobą powiązane.

 

Z niecierpliwością czekamy na Rounders 2, aby przekonać się, czy po niemal 20 latach od powstania pierwszej części, kolejna produkcja również tak mocno zaskoczy, zadziwi i zachwyci. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło