Film

Dakota Johnson poddana przymusowej sterylizacji

Gwiazda "Pięćdziesięciu twarzy Greya", Dakota Johnson, zagra w nowym filmie zatytułowanym "Unfit".
Akcja sądowego dramatu rozgrywać będzie się w latach 20. XX wieku. Bohaterką opartej na prawdziwych wydarzeniach opowieści będzie Carrie Buck, młoda, pochodząca z Wirginii kobieta, która padła ofiarą programu eugenicznego. Na początku XX wieku w wielu stanach Ameryki obowiązywało prawo, na mocy którego osoby uznane za niepożądane (przede wszystkim chore psychicznie, bądź niepełnosprawne umysłowo) były przymusowo sterylizowane. Jedną z nich była właśnie Carrie Buck. Gdy wychowująca się w rodzinie zastępczej dziewczyna miała 17 lat, została zgwałcona (przez członka rodziny) i zaszła w ciążę. Wówczas wysłano ją do kolonii dla epileptyków i osób z chorobami psychicznymi. Tam została poddana sterylizacji.

Film powstanie na podstawie książki "Imbeciles: The Supreme Court, American Eugenics, and the Sterilization of Carrie Buck" Adama Cohena. Pierwszą wersję scenariusza napisała była prawniczka, Melissa London Hilfers.

Historia Buck została już raz przeniesiona na ekran. Było to w 1994 roku w filmie telewizyjnym "Against Her Will: The Carrie Buck Story".

Projekt realizuje Amazon.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca