Film

Matthew Goode wśród obierających kartofle

Matthew Goode znalazł się wśród aktorów, którzy dołączyli do obsady filmu "The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society".
Obraz będzie ekranizacją bestsellerowej powieści Mary Ann Shaffer i Annie Barrows wydanej w Polsce pod tytułem "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek". Książka przedstawia historię miłośną rozgrywającą się w Londynie oraz na wyspie Guernsey wkrótce po zakończeniu II wojny światowej.

Shaffer spędziła dużą część życia pracując jako wydawca i edytor. Do napisania powieści skłoniła ją wizyta na Guernsey, maleńkiej wyspie w kanale La Manche, w 1976 roku. Kiedy Shaffer zachorowała, wsparcia w pracy nad powieścią udzieliła jej siostrzenica Annie Barrows. Autorka zmarła w 2012 roku.

W obsadzie znalazła się już Lily James. Teraz dołączyli do niej Glen Powell ("Ukryte działania", "Żona idealna"), Michiel Huisman ("Wiek Adeline"), Matthew Goode ("Gra tajemnic"), Jessica Brown Findlay ("Downton Abbey"), Tom Courtenay ("45 lat") i Penelope Wilton ("BFG").

Za kamerą staje Mike Newell. Autorami scenariusza są Don Roos, Kevin Hood i Tom Bezucha.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca