Film

Zmarł Don Rickles

W wieku 90 lat zmarł w Los Angeles aktor i komik Don Rickles. Z publicznością spotykał się przez sześć dekad.
Kinomanom Don Rickles znany był m.in. z takich filmów, jak "Brudna robota", "Kasyno", "Złoto dla zuchwałych" czy "Dramat w głębinach". Jego głos można było usłyszeć m.in. w serii "Toy Story" (Pan Bulwa) czy w "Wakacjach na Hawajach". Jego prawdziwym żywiołem była jednak scena klubowa. Jako 80-latek występował regularnie m.in. w Las Vegas.

Urodził się jako Donald Jay Rickles w Nowym Jorku. Aktorstwa uczył się w tamtejszej Akademii Sztuk Dramatycznych, do której zapisał się po odbyciu służby wojskowej w czasie II wojny światowej. Przed widzami zaczął występować w latach 50. Przełom w karierze przyszedł w połowie lat 60., gdy pojawił się w "The Tonight Show With Johnny Carson". Często można go było spotkać w towarzystwie słynnej, nieformalnej grupy aktorów i piosenkarzy - Rat Pack (w jej skład wchodzili m.in. Frank Sinatra i Dean Martin).

W 2007 roku wydał wspomnienia "Rickles' Book". W tym samym roku w HBO miał swoją premierę dokument o jego życiu i karierze - "Mr. Warmth: The Don Rickles Project" w reżyserii Johna Landisa.

W 2014 roku komikowi swój hołd złożyli m.in. David Letterman, Jerry Seinfeld i Jon Stewart w specjalnym programie Spike TV - "One Night Only: An All-Star Comedy Tribute to Don Rickles".

Bezpośrednią przyczyną śmierci Dona Ricklesa była niewydolność nerek. Opłakują go żona Barbara, córka i syn oraz dwoje wnucząt.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca