Film

Margot Robbie będzie królową Elżbietą

Margot Robbie dołączyła do Saoirse Ronan w nadchodzącym biograficznym dziele "Mary Queen of Scots".
Kostiumowy obraz opowie o losach Marii Stuart, która została królową Szkotów w roku 1542, w wieku zaledwie 9 miesięcy. Występowała jako pretendentka do tronu Anglii przeciwko Elżbiecie I, zabiegając o uznanie swych praw. Jako fanatyczna katoliczka wszczęła walkę z protestantami, szukając poparcia na dworze hiszpańskim. Jej polityka budziła powszechny sprzeciw i niezadowolenie, powodując liczne bunty i powstania antykrólewskie. W czasie jednej z kolejnych rebelii w 1567 została zmuszona do opuszczenia Szkocji. Schroniła się w Anglii, gdzie została aresztowana, oskarżona o zamach na życie Elżbiety I i chęć objęcia tronu angielskiego. Po 19 latach więzienia została skazana na śmierć i stracona.

Postać Marii Stuart jest tematem licznych utworów literackich, a także wielu produkcji kinowych. Do najbardziej uznanych filmów biograficznych przedstawiających losy szkockiej królowej należy obraz z 1971 roku w reżyserii Charlesa Jarrotta. W rolę Marii Stuart wcieliła się Vanessa Redgrave, a Elżbiety I - Glenda Jackson.

W nowej produkcji Marię Stuart sportretuje Saoirse Ronan. Margot Robbie wcieli się z kolei w Elżbietę I.

Josie Rourke staje za kamerą. Autorem scenariusza filmu "Mary Queen of Scots" jest Michael Hirst ("Elizabeth" i serial "Tudorowie").

Margot Robbie, gwiazda "Wilka z Wall Street" czy "Legionu samobójców", ostatnio zajęta jest na planie filmu "I, Tonya" o łyżwiarce Tonyi Harding.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca