Film

Magdalena Berus w nowym filmie Katarzyny Rosłaniec

Od 5 maja będziemy mogli oglądać Magdalenę Berus w nowym filmie Katarzyny Rosłaniec - "Szatan kazał tańczyć".
Magdalena Berus stała się bardziej znana dzięki wcześniejszemu filmowi Katarzyny Rosłaniec - "Bejbi blues" (2012). Reżyserka i scenarzystka znowu zatrudnia aktorkę do głównej roli - Karoliny. Jak wiele współczesnych 20-, 30-latek, dziewczyna żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji - jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję "Lolity", która stała się międzynarodowym sukcesem. Karolina wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks.

"Szatan kazał tańczyć" zapowiadany jest jako "filmowy Instagram w czasach selfie". To kalejdoskop chwil z życia Karoliny. Bohaterka dopiero odkrywa swoją seksualność w złożonych relacjach z mężczyznami. Wydaje się, że droga, którą obrała prowadzi do samozniszczenia.

Najważniejszym założeniem filmu Katarzyny Rosłaniec jest wolność absolutna. Historię, którą przedstawia można opowiedzieć na wiele sposobów - to kolejny ważny element projektu: jakkolwiek nie ułożyć by scen, zawsze powstanie ta sama opowieść. Reżyserka tak zrealizowała film, że chronologia wydarzeń - nawet jeśli by ją zmienić - nie wpływa na fabułę, wydźwięk poszczególnych wątków czy finał. Nie ma tradycyjnie rozumianych filmowych rozdziałów, nie ma scenografii i kostiumów, które łączyłyby ze sobą sceny, nie ma wydarzeń, które dominowałyby w filmie i wyznaczały przebieg historii, określały ton wprowadzenia lub zakończenia.

Poza Berus w filmie grają również Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.

Magdalena Berus ma w swoim dorobku również role w takich produkcjach, jak "Nieulotne", "Pakt", "Ciepło-zimno" czy "Druga szansa".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca