Film

Startuje 19. Kino na Granicy

28 kwietnia już po raz 19. startuje w Cieszynie Kino na Granicy. W sumie pokazanych zostanie ponad 100 filmów, w tym najważniejsze dzieła kina środkowo-europejskiego i rekordowa liczba nowości.
Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami. Swój udział potwierdzili m.in. Karolina Gruszka, Allan Starski i Milan Lasica, którzy będą bohaterami tegorocznych retrospektyw. Wiadomo też, że na festiwal zajrzą Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Holland, Urszula Grabowska, Kinga Dębska, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat, Janusz Zaorski, Małgorzata Zajączkowska, Ireneusz Czop, Bohdan Sláma, Karel Roden i wielu innych.

Widzowie oglądać będą mogli filmy po obu stronach Olzy. Na Wzgórzu Zamkowym będzie można chodzić na pokazy kina plenerowego. W programie są również wystawy i koncerty w klubie festiwalowym na terenie Browaru Zamkowego Cieszyn.

Wśród tytułów, które wybrane zostały na festiwal, znalazły się m.in. "Zwierzęta" Grega Zglinskiego, "Butterfly Kisses" Rafael Kapeliński, "Amok" Katarzyny Adamik, "Masaryk" Juliusa Ševčíka, a także ostatni film z udziałem zmarłej niedawno Danuty Szaflarskiej - "Mamuśka i inni pomyleńcy w rodzinie" (reż. Ibolya Fekete, 2015).

Festiwal przygotował też przeglądy filmów z FAMU. Planowany jest także specjalny pokaz serialu "Pustkowie" HBO.

Przegląd odbędzie w dniach 28 kwietnia - 3 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Więcej informacji na kinonagranicy.pl.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca