Film

"Wonder Woman" pogrzebie "Mumię"

Notowania "Wonder Woman" nie spadają. Eksperci spodziewają się, że opowieść o superbohaterce nie ustąpi z tronu i utrzyma prowadzenie w akermańskim box office.
"Wonder Woman" ma jednego zasadniczego rywala - "Mumię". Obraz z Tomem Cruise'em w ten weekend trafi do kin, ale pierwsze recenzje nie są zbyt zachęcające. Specjaliści przewidują, że film studia Universal zarobi około 28 milionów dolarów (budżet wyniósł 125 milionów dolarów), tymczasem konto powszechnie wychwalanej "Wonder Woman" powinno powiększyć się o 45 milionów dolarów. Co oznacza, że "Mumię" czeka druga lokata w zestawieniu.

Akcja "Wonder Woman" rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Wonder Woman (Gal Gadot), mim została superbohaterką, była Dianą, księżniczką Amazonek, wyszkoloną, by być niepokonaną wojowniczką. Pewnego dnia poznaje amerykańskiego pilota (Chris Pine), który rozbija się u wybrzeży. Kiedy mężczyzna opowiada jej o wielkim konflikcie, który ma miejsce na świecie, Diana opuszcza dom, przekonana, że może zatrzymać zagrożenie. Walcząc w wojnie, która ma zakończyć wszystkie wojny, Diana odkrywa swe moce i swe przeznaczenie.

Po pierwszym weekendzie w USA produkcja zrealizowana na podstawie komiksów DC zarobiła ponad 100 milionów dolarów.

Bohaterem "Mumii" jest komandos marynarki wojennej, Tyler Colt (Tom Cruise), który wyrusza z zespołem do Iraku, by odnaleźć ukrywającą się w bunkrze grupę terrorystów. Na miejscu odkrywa starożytny grobowiec, gdzie czyha ukryte niebezpieczeństwo - mumia (Sofia Boutella).

W produkcji grają również Annabelle Wallis, Jake Johnson i Courtney B. Vance. Za kamerą stanął Alex Kurtzman. Scenariusz napisał Jon Spaihts.

Obraz otwiera "Dark Universe" - serię poświęconą różnym klasycznym potworom. W ramach cyklu zobaczymy następnie "Narzeczoną Frankensteina". Universal zamierza zrealizować ponadto "Frankensteina", "Drakulę", "Upiora w operze", "Dzwonnika z Notre Dame", "Niewidzialnego człowieka" i "Potwora z Czarnej Laguny".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca