Film

Wystartował festiwal Młodzi i Film w Koszalinie

Polskie premiery "Diversion End", "Kosmosu" i "Solace", spotkania z Wojciechem Pszoniakiem i Zofią Wichłacz oraz debiutantami - to część wydarzeń 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych, który rozpoczął się 19 czerwca.
Festiwal od lat pokazuje pełno- i krótkometrażowe debiutanckie polskie filmy. W tym roku w programie znalazły się m.in. takie produkcje, jak "Kamper" Łukasza Grzegorzka, "Królewicz Olch" Kuby Czekaja, "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka i "Wyklęty" Konrada Łęckiego. Nie zabraknie premier.

Bohaterem "Diversion End" Michała Krzywickiego jest nieśmiały złodziejaszek, Oleg, który wplątuje się razem z kumplem-policjantem w kryminalno-erotyczną intrygę. "Kosmos" Marcina Kamińskiego to historia o trójce przyjaciół, odciętych od świata w samym środku beskidzkiego lasu. W jednej z ról zobaczyć będzie można Marcina Kowalczyka. "Solace" Wojciech Wojtczak Jr. to z kolei historia trójki ludzi, którzy próbują rozliczyć się ze swoją przeszłością.

W konkursie filmów krótkometrażowych obejrzeć będzie można kilkadziesiąt produkcji fabularnych, animowanych i dokumentalnych. W programie znalazły się m.in. takie tytuły, jak "16.03" z udziałem Agnieszki Żulewskiej, "Pars Pro Toto" z Jerzym Radziwiłowiczem w roli Zdzisława Beksińskiego, "Skwar" wyreżyserowany przez Agatę Trzebuchowską i Mateusza Pacewicza, "Miss Holocaust" Michaliny Musielak czy "Cargo" Sławomira Shutego i Tomasza Bochniaka.

Filmy oceniać będą dwa składy jurorskie. Pełne metraże ocenią Tomasz Wasilewski (przewodniczący) oraz Agata Buzek, Bogdan Dziworski, Borys Lankosz i Dorota Masłowska. W jury filmów krótkometrażowych znaleźli się Jacek Borcuch (przewodniczący), Robert Jaszczurowski, Aleksandra Maciuszek, Bronka Nowicka i Mateusz Rakowicz.

Pozakonkursowo odbędzie się m.in. retrospektywa filmów Andrzeja Wajdy, a także pokazy spektakli Teatru Telewizji.

Pokazom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami - swoim doświadczeniem podzielą się m.in. Wojciech Pszoniak i Zofia Wichłacz. Młodzi adepci sztuki filmowej będą mogli wziąć również udział w licznych warsztatach i panelach dyskusyjnych. Wśród prowadzących znalazły się selekcjonerki festiwalu Sundance - Dilcia Barrera i Kim Yutani. Operatorskie wyzwania przybliżą Arkadiusz Tomiak i Piotr Sobociński Jr.

Festiwal potrwa do 24 czerwca. Więcej informacji znaleźć można na jego stronie oficjalnej. http://www.mlodziifilm.pl

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca