Film

Lena Dunham chce napisać remake "Toni Erdmann"

Aktorka i scenarzystka Lena Dunham ("Dziewczny") a także producentka Jenni Konner starają się o udział w realizacji amerykańskiego remake'u niemieckiego dramatu "Toni Erdmann".
Bohaterem jest lekkoduch Winfried (Peter Simonischek), który postanawia złożyć swojej zapracowanej córce (Sandra Hüller) wizytę w Bukareszcie. Spotkaniu towarzyszy jego ekscentryczne alter ego, Toni Erdmann, przedstawiający się jako trener personalny szefa dziewczyny. Swoimi żartami i szaleństwami ojciec doszczętnie rozbija codzienność córki.

W anglojęzycznej wersji Jack Nicholson pojawi się w głównej roli męskiej. Kristen Wiig ma wcielić się w córkę jego bohatera.

Lena Dunham i Jenni Konner walczą o to, by napisać nowy scenariusz. Projekt realizuje Paramount. Produkują Adam McKay, Will Ferrell, i Jessica Elbaum. Maren Ade, twórca oryginału, będzie producentem wykonawczym.

Obraz otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Zdobył też 6 nagród podczas 29. ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, która odbyła się we Wrocławiu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca