Film

Stacy Keach opowie o Krzyżakach

Aktor, reżyser i producent Stacy Keach będzie narratorem fabularyzowanego dokumentu "Habit i zbroja", polsko-litewsko-niemieckiej koprodukcji o Zakonie Krzyżackim i Rzeczpospolitej.
Reżyserem i współscenarzystą (razem z Janem Wróblem) filmu jest Paweł Pitera ("Tajemnice Watykanu", "Świadectwo"). Za zdjęcia odpowiada Janusz Tatarkiewicz. Obowiązki producenckie wzięła na siebie Dorota Roszkowska. Całość powstaje pod kierownictwem firmy Arkana.

Produkcja opowiada kompletną historię Zakonu NMP Domu Niemieckiego, czyli Krzyżaków. Zakon powstał w XIII wieku w Palestynie, by nawracać i leczyć. Po klęsce wypraw krzyżowych osiadł na rubieżach Mazowsza. Wkrótce stworzył silne i niebezpieczne dla sąsiadów państwo zakonne.

Na Vimeo obejrzeć można zwiastun dokumentu. Na oficjalnej stronie produkcji znajdują się natomiast zdjęcia z planu. Premiera planowana jest na 1 września.

Stacy Keach od ponad 40 lat występuje w hollywoodzkich produkcjach filmowych i telewizyjnych. Gra również na scenie. Znany jest m.in. z "Więźnia nienawiści", "Zostań, jeśli kochasz", "Skazanego na śmierć" czy "Dziedzictwa Bourne'a". Jego żoną jest polsko-amerykańska modelka i aktorka Małgosia Tomassi.

źródło: megafon.pl
przysłano: 19 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca