Film

Animowane noce w Krakowie

Bezpłatne pokazy filmowe i warsztaty dla dzieci. Po raz 9. rusza Krakow Summer Animation Days.
Od 3 do 6 sierpnia w Krakowie potrwa wydarzenie poświęcone światowej i polskiej animacji. Codziennie, mniej więcej od godziny 21., na placu Szczepańskim będzie można oglądać krótkie i pełnometrażowe animacje dla dorosłych widzów. Nie zabraknie też projekcji dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano też warsztaty, które nauczą jak powstaje animacja. Zajęcia poprowadzi Monika Kuczyniecka, autorka filmów animowanych oraz teledysków z plasteliny (m.in. dla Czesław Śpiewa oraz Renaty Przemyk). Planowane są także warsztaty Street Artu (współorganizowane przez Fundację Świadoma Przestrzeń) i zabawy z animacją, przygotowane przez Hurra! Studio.

Wśród projekcji zapowiadane są filmy m.in. z Kanady, Korei, Niemiec, Argentyny, Francji, Rosji, Słowenii, Estonii, Szwajcarii. Planowane są pokazy laureatów MFF Etiuda&Anima, szwajcarskiego Fantoche czy austriackiego Tricky Women. W programie znalazły się również etiudy studentów Katedry Filmu Animowanego Szkoły Filmowej w Łodzi, produkcje niemieckiego Animationsinstitut Filmakademie Badenia-Württembergia oraz filmy wyprodukowane przez zmarłego w lutym 2017 roku animatora i producenta Marka Serafińskiego, który współpracował m.in. z braćmi Quay ("Inwentorium śladów") i Piotrem Dumałą ("Doktor Charakter przedstawia").

Jeżeli chodzi o pełnometrażowe produkcje, widzowie będą mogli obejrzeć nominowaną m.in. do Oscara animację o trudach dzieciństwa "Nazywam się cukinia" (reż. Claude Barras, Szwajcaria), a także melancholijną opowieść o przyjaźni pewnej staruszki i psa - "Louise w zimie" (reż. Jean-François Laguionie, Francja).

Na wszystkie projekcie i warsztaty wstęp jest wolny. Szczegółowe informacje znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca