Film

Morten Tyldum kręci z braćmi Russo film o uchodźcach

Bracia Joe i Anthony Russo chcą wyprodukować kinową ekranizację powieści "Exit West". Reżyserię postanowili powierzyć Mortenowi Tyldumowi ("Gra tajemnic").
Wygląda na to, że bracia Joe i Anthony Russo, którzy zasłynęli dzięki reżyserii filmów o Avengerach, mają również inne ambicje. Twórcy - tym razem jako producenci - chcą przygotować film o emigracji i kryzysie uchodźczym. To właśnie tematy, które - obok miłości - porusza książka "Exit West" pióra pakistańskiego pisarza Mohsina Hamida (znanego w Polsce dzięki takim tytułom, jak "Uznany za fundamentalistę" czy "Jak ćma do płomienia").

Głównymi bohaterami opowieści są Saeed i Nadia, urzędnicy, którzy pracują w bliżej nieokreślonym mieście pełnym uchodźców. Literat nie określa nawet państwa, w którym akcja się rozgrywa. Miasto przechodzi szereg transformacji i przemian. Pewnego dnia wyłączony zostaje prąd. Bohaterowie muszą uciekać przez tajemnicze drzwi, które prowadzą ich do różnych miejsc na całym świecie. W ten sposób trafiają m.in. do Grecji, Londynu i Kalifornii.

Przypomnijmy, że na 2018 rok bracia Russo planują premierę wyreżyserowanej przez siebie superprodukcji "Avengers: Infinity War".

Po "Grze tajemnic" urodzony w Norwegii Morten Tyldum pracował nad filmem "Pasażerowie" oraz serialem "Jack Ryan".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca