Film

Ed Skrein wycofuje się z "Hellboya"

Ed Skrein znany z filmu "Deadpool" zrezygnował z udziału w nowym obrazie o Hellboyu. Powodem była krytyka dotycząca jego obsady.
Aktor wcieli się w majora Bena Daimio, członka militarnej agencji Bureau for Paranormal Research and Defense. Daimo ma niezwykłą moc - kiedy jest zdenerwowany lub czuje ból, może zmienić się w jaguara. Co ważne, w komiksach ma on azjatyckie pochodzenie.

Wybór Eda Skreina do tej roli nie wszystkim się spodobał i pojawiły się kolejne oskarżenia o "wybielanie" bohaterów filmowych. W obliczu takich zarzutów, aktor postanowił zrezygnować. - Muszę zrobić to, co trzeba - napisał w wyjaśnieniu na Twitterze. Cały list artysty można przeczytać pod tym adresem.

W roli głównej zobaczymy Davida Harboura ("Stranger Things"). Ian McShane ma zagrać jego adoptowanego ojca, profesora Trevora Bruttenholma, zwanego też profesorem Broomem. Milla Jovovich stara się o rolę tytułowej Blood Queen, znaną też jako Nimue czy Pani Jeziora.

Neil Marshall ("Gra o tron") stanie za kamerą. Scenariusz piszą Andrew Cosby, Christopher Golden i Mike Mignola.

"Hellboy" opowiada o wyjątkowym potworze, który przyszedł na świat pod koniec II wojny światowej. Na Ziemię przywołał go z otchłani Rasputin, który będąc na usługach nazistów, chciał uczynić z Piekielnego Chłopca narzędzie zniszczenia ludzkości. Jego plan zniweczyli jednak alianci, którzy wychowali Hellboya na obrońcę prawa. Siły zła jednak nie zapomniały o potworze i po 60 latach przyszły się upomnieć o swojego druha.

Przypomnijmy, że dotąd w roli Hellboya występował Ron Perlman, a reżyserował Guillermo del Toro. Powstały dwa obrazy - "Hellboy" (2004) i "Hellboy II: Złota armia" (2008).

Ed Skrein znany jest z filmów "Deadpool", "Transporter: Nowa moc" oraz seriali "Tunel" i "Gra o tron". Ponadto wystąpił na czekającym na premierę "Alita: Battle Angel".

źródło: megafon.pl
przysłano: 29 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca