Film

Ranking 20 komedii romantycznych wartych zobaczenia tego lata

18. Jak stracić chłopaka w 10 dni (2003)

 

Reż.       Donald Petrie

 

Scen.     Burr Steers Kristen Buckley Brian Regan

 

Obsada: Matthew McConaughey, Kate Hudson, Adam Goldberg, Bebe Neuwirth, Michael Michele, Shalom Harlow, Robert Klein, Kathryn Hahn

 

Andie Anderson jest dziennikarką pracują dla Composure gazety skierowanej głównie dla pań, w której pojawiają się artykuły doradzające kobietom jak schudnąć, umeblować mieszkanie czy znaleźć idealnego mężczyznę. Andie chciałaby zajmować się poważniejszymi tematami, ale na razie stara się rzetelnie wykonywać swoją pracę, każdą więc opisywaną radę, najpierw testuje sama. Gdy ma napisać artykuł o tym jak można stracić chłopaka w 10 dni, poluje na swoją ofiarę, aby przez następne dni totalnie go do siebie zniechęcić. Jej ofiarą pada Benjamin Barry, pracownik agencji reklamowej, który właśnie założył się o bardzo wysoką stawkę, że w ciągu dziesięciu dni jest w stanie rozkochać w sobie każdą kobietę.

 

W każdej komedii romantycznej najważniejszymi bohaterami jest para głównych bohaterów. To wokół nich rozgrywa się akcja całego filmu to oni (według złotych zasad gatunku) muszą wyznać sobie miłość na koniec filmu. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na duet Kate Hudson  i Matthew McConaughey.

 

Bohaterowie tej komedii romantycznej są już typowymi atrakcyjnymi i odnoszącymi sukcesy mieszkańcami metropolii. Widzowie utożsamiają się z nimi na zasadzie inspirowania się ich stylem życia. Ben jeździ na motorze, Andie bardzo modnie się ubiera, mieszkania są urządzone ze smakiem więc poczucie estetyki widzów jest mile pieszczone przez cały seans. 

Główną parę aktorów łączy niesamowita chemia (dostrzegalna również przez innych reżyserów, razem grali też w filmie Nie wszystko złoto co się świeci), która emanuje z ekranu. Bohaterowie uważają siebie za cyników, nie wierzących w miłość, jak miło jest przekonać się, że nawet oni zmienią na koniec swoje nastawienie i połączy ich jak zawsze happy end.

 

walen

32 Poznań
45 artykułów


przysłano: 30 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca