Film

Ranking 20 komedii romantycznych wartych zobaczenia tego lata

Nieprzyzwoicie komercyjne, tandetne, przewidywalne i nierealistyczne, ale jednocześnie tak przyjemne do oglądania. Komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. U schyłku lata warto przypomnieć sobie 20 najlepszych komedii romantycznych, by potrzymać beztroski nastrój upalnych dni na dłużej.

 

12. Lepiej późno niż później (2003)

 

Reż. Nancy Meyers

 

Scen. Nancy Meyers

 

Obsada: Jack Nicholson, Diane Keaton, Keanu Reeves, Amanda Peet, Frances McDormand, Jon Favreau, Paul Michael Glaser, Rachel Ticotin

 

Marin zaprasza do nadmorskiego domu swojej mamy nowego „chłopaka”, mężczyzna jest już dawno po sześćdziesiątce i podczas pobytu w domu Erici przeżywa zawał. Harry musi skupić się na swojej rehabilitacji, a Erica postanawia ugościć go w swoim domu. Z czasem oboje odkryją, że stali się dla siebie kimś więcej, niż niedoszłym zięciem i teściową.

 

Nancy Meyers można nazwać królową komedii romantycznych (jest odpowiedzialna za filmy takie jak: Holiday, Kocham kłopoty, To skomplikowane, Nie wierzcie bliźniaczkom, Ojciec Panny Młodej czy Szergowiec Benjamin). Lepiej późno, niż później jest oryginalną propozycją w tym rankingu, ponieważ para głównych bohaterów jest już w wieku dojrzałym. Podobno zakochani ludzie zawsze zachowują się jak nastolatkowie, jednak w tym przypadku bagaż doświadczeń Erici oraz świadomość własnego wieku powoduje, że nie łatwo będzie zdobyć jej serce, natomiast próbujący od lat ignorować upływ czasu Harry nigdy nie będzie typowym hollywoodzkim amantem.  

 

Film na pewno warty polecenia mamom, ale córkom również sprawi ogromną przyjemność. Sprzeczki i potyczki głównych bohaterów są nie tylko zabawne, ale też dotyczą tematów takich jak starzenie się, przemijanie, próba pogodzenia się z mijającym czasem. Diane Keaton lśni jako piękna kobieta, która pomimo wieku kradnie serca zarówno starszych jak i młodszych mężczyzn, a Jack Nicholson ma okazję pośmiać się z samego siebie i przywar łączących się z osiągnięciem pewnego wieku i robi to w swoim niepowtarzalnym stylu. To film który ogląda się właśnie dla nich!  

 

walen

32 Poznań
45 artykułów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca