Film

Polskie filmy na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego ujawnili kolejne tytułu, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznej, 33. już edycji. Po krótkometrażówkach, ogłoszono polskie produkcje.
Filmową imprezę zaplanowano na 13-22 października. Pokazy odbywać będą się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy. Na ekranie zobaczymy obrazy z udziałem Agaty Kuleszy, Andrzeja Chyry, Leszka Lichoty i Zbigniewa Zamachowskiego czy Olgi Bołądź.

Pod tym adresem można obejrzeć zwiastun zapowiadający polskie tytuły na WFF.

W programie znajdą się następujące pozycje:

"Czuwaj" // "Be Prepared", reż. Robert Gliński, Polska, 2017 - Konkurs Międzynarodowy

Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. Kolejny krok po "Sali samobójców" na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych.

"Pewnego razu w listopadzie..." // "Once Upon a Time in November", reż. Andrzej
Jakimowski, Polska, 2017 - Konkurs Międzynarodowy

Historia matki i syna, którzy w wyniku eksmisji w listopadzie 2013 roku tracą mieszkanie. Opowieść rozgrywa się na tle rzeczywistych wydarzeń, z wykorzystaniem materiałów dokumentalnych z zamieszek oraz z marszu nacjonalistów.

"Pomiędzy słowami" // "Beyond Words", reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia, 2017 -
Konkurs Międzynarodowy

Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem - Michałkiem. Kiedy spotyka swojego ojca, którego nigdy nie widział, zdaje sobie sprawę ze swego wyobcowania.

"Człowiek z magicznym pudełkiem" // "A Man with a Magic Box", reż. Bodo Kox, Polska,
2017 - Konkurs 1-2

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj... Dotknięty amnezją bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji.

"Catalina" // "Catalina", reż. Denijal Hasanović, Polska, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, 2017 - Konkurs 1-2

Kolumbijka Catalina studiuje prawo w Paryżu. By przedłużyć swój pobyt we Francji, pisze pracę naukową, która jej to umożliwi. W poszukiwaniu materiałów do pracy jedzie do Sarajewa, gdzie mieści się archiwum Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii. Film bośniackiego reżysera, który ukończył szkołę filmową w Łodzi. W jednej z głównych ról zobaczymy Andrzeja Chyrę.

"Hugo" // "Hugo", reż. Wojciech Klimala i Mateusz Wajda, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Dokumentalnych

Zdzisław Misiak, znany jako Dzidek, emerytowany król parków rozrywki, mieszka z 7-letnim wnukiem Hugo Huangiem w przyczepie kempingowej. Polska matka chłopca nie żyje, a chiński ojciec odsiaduje w hiszpańskim więzieniu wyrok za handel ludźmi. Słodko-gorzka historia o niezwykłej relacji dziadka i wnuka.

"Witaj w kryminale, papieżu Franciszku!" // "Bonne arrivée `a la M.A.C.O, Papa François!" // "Welcome at the M.A.C.O., Papa Francis", reż. Janusz Mrozowski, Francja, Burkina Faso, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Dokumentalnych

Osadzeni i personel afrykańskiego wiezienia wyobrażają sobie, że odwiedza ich... papież Franciszek!

"Rodzina na sprzedaż" // "Una especie de familia" // "A Sort of Family", reż. Diego Lerman, Argentyna, Brazylia, Francja, Polska, 2017 - Pokazy specjalne

W swoim najnowszym filmie ulubieniec warszawskiej publiczności Diego Lerman podąża śladami kobiety, która z całego serca pragnie adoptować dziecko. Skomplikowane procedury mogą przerosnąć każdego, szczególnie jeśli brakuje oparcia w najbliższych.

"Jak zostać papieżemg" // "How to Become a Pope ", reż. Justyna Mytnik, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Czuła komedia o dziesięcioletnim chłopcu, który chce zagrać główną rolę w musicalu o Janie Pawle II.

"Milczenie Polskich Owiec" // "Silence of the Polish Lambs", reż. Maciej Stuhr, Polska, 2017 - Konkurs Filmów Krótkometrażowych

W przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi.

"Zalesie" // "The Hidden Stream", reż. Julia Zborowska, Polska, 2017 - Konkurs Filmów
Krótkometrażowych

Jedenastoletnia Joanna mieszka pośrodku baśniowego lasu z matką, która nie może pogodzić się ze śmiercią męża.

7 września poznamy program Rodzinnego Weekendu Filmowego.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca