Film

Casey Affleck profesorem Stonerem

Laureat Oscara, Casey Affleck, zagra w filmie "Stoner", który powstanie na podstawie powieści Johna Williamsa znanej w Polsce pod tytułem "Profesor Stoner". Joe Wright ("Pokuta") staje za kamerą.
Affleck wcieli się w tytułowego Williama Stonera, urodzonego u schyłku XIX wieku w ubogiej rodzinie z Missouri. Chłopak zostaje wysłany do stanowego uniwersytetu, by studiować agronomię, jednak zakochuje się w angielskiej literaturze i wsiąka w akademickie życie. Z biegiem lat Stoner doświadcza szeregu rozczarowań: małżeństwo z "odpowiednią" familią odgradza go od własnych rodziców, jego kariera staje się dokuczliwa, żona i córka oddalają się od niego, a doświadczenie ożywczej miłości kończy się groźbą skandalu. Zagłębiający się w sobie profesor Stoner odkrywa stoicki spokój przodków i konfrontuje się z konieczną samotnością.

"New Yorker" nazwał "Profesora Stonera" największą amerykańską powieścią, o której nie słyszano. Dzieło na potrzeby kina zaadaptuje Andrew Bovell.

Casey Affleck, który zdobył Oscara za rolę w dramacie "Manchester By The Sea", ostatnio wystąpił z Rooney Marą w niezależnej produkcji "A Ghost Story".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca