Film

"Templariusze" w HBO

Nowy serial "Templariusze" ("Knightfall") wyprodukowany przez History pod koniec roku trafi na polskie ekrany. Cykl pojawi się w Polsce w serwisie HBO GO 7 grudnia oraz na kanale HBO 8 grudnia.
Dziesięcioodcinkowy sezon przedstawi widzom kulisy średniowiecznej polityki oraz wojen toczonych przez templariuszy - najpotężniejszy, najbogatszy i najbardziej tajemniczy zakon rycerski wieków średnich, którego członkowie mieli strzec najświętszych relikwii chrześcijaństwa.

Akcja serialu "Templariusze" rozpoczyna się tuż po upadku Akki, ostatniego bastionu templariuszy w Ziemi Świętej, gdzie Święty Graal ginie w zagadkowych okolicznościach. Wiele lat później pojawiają się wskazówki, które sugerują, gdzie może znajdować się Graal. Szlachetnie urodzony, odważny i uparty członek zakonu templariuszy rycerz Landry (Tom Cullen znany z "Dowtown Abbey", "Gunpowder") wysyła grupę braci na śmiertelnie niebezpieczną misję, której celem jest odzyskanie zaginionego kielicha.

Historia rycerzy zakonu templariuszy obfituje w ważne wydarzenia - znajdziemy w niej bitwy toczone w Ziemi Świętej, konflikt z królem Francji oraz tajemnicze okoliczności, które doprowadziły do ostatecznego upadku zakonu w piątek, 13 października 1307 roku (od tego czasu trzynasty dzień miesiąca jest uważany za feralny). Głównymi motywami serialu są wiara, poświęcenie i ofiara, polityka, miłość, władza i zemsta.

Obok Cullena w serialu zobaczymy także Pádraica Delaneya ("Wiatr buszujący w jęczmieniu", "Dynastia Tudorów"), który wcieli się w rolę Gawaina, niegdyś najsłynniejszego szermierza zakonu templariuszy, który został okaleczony podczas bitwy o Akkę, oraz Simona Merrellsa ("Spartakus", "Dominion") jako Tancreda, lojalnego, odważnego i gotowego na wszystko rycerza, który jest wierny złożonemu zakonowi templariuszy ślubowaniu.

Trailer można obejrzeć pod tym adresem.

Bohaterami serialu "Templariusze" są najpotężniejsi ludzie średniowiecznej Europy. Jima Cartera ("Downton Abbey") widzowie zobaczą w roli papieża Bonifacego VIII, zwierzchnika zakonu templariuszy, który jest ostoją spokoju i stabilizacji w ogarniętym przez chaos średniowiecznym świecie. W rolę Joanny z Nawarry, hiszpańskiej księżniczki, żony Filipa IV Pięknego, wcieli się Olivia Ross ("Wojna i pokój"). Grana przez nią bohaterka jest nie tylko wzorową i oddaną swoim dzieciom matką, ale przede wszystkim sprawną dyplomatką. Ed Stoppard (serial "The Crown") wcieli się w rolę Filipa IV Pięknego, najpotężniejszego europejskiego monarchy. Król Francji chce wzmocnić swoją władzę z pomocą makiawelicznego doradcy, pragmatycznego prawnika Williama De Nogaret, w którego rolę wcieli się Julian Ovenden ("Downton Abbey"). Sabrinę Bartlett ("Demony DaVinci") zobaczymy w roli księżniczki Izabeli, córki Joanny z Nawarry i Filipa Pięknego, która wiele lat później będzie znana w Anglii jako "wilczyca z Francji".

W serialu "Templariusze" pojawi się również Bobby Schofield ("Black Sea", "Our World War") jako Parsifal, młody wieśniak, który chce wstąpić do zakonu templariuszy oraz Sara-Sofie Boussnine ("The Bridge", "Zabójcy bażantów") jako Adeline, młoda Żydówka, która ucieka z Ziemi Świętej do Paryża, gdzie staje się ofiarą prześladowań.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca