Film

Harvey Weinstein molestował kobiety, w tym Ashley Judd i Rose McGowan

Harvey Weinstein, jeden z największych i najbardziej wpływowych producentów w Hollywood, przez lata molestował kobiety. "New York Times" przeprowadził śledztwo i ujawnił zdobyte informacje.
Jak podaje magazyn, Harvey Weinstein, który wyprodukował takie filmy jak "Pulp Fiction", "Gangi Nowego Jorku" czy "Władcę pierścieni", przez 30 lat zapraszał kobiety do hotelu w Beverly Hills, gdzie składał im niedwuznaczne propozycje. Spotkało to m.in. Ashley Judd w 1997 roku. - Kobiety od dawna rozmawiają między sobą o Harveyu - powiedziała aktorka. - Najwyższy czas, by zaczęto o tym mówić publicznie.

W trakcie 30 lat swojej pracy, szef The Weinstein Company osiem razy zawierał ugody dotyczące molestowania seksualnego i niechcianego kontaktu fizycznego. Jedną z nich była Rose McGowan, która otrzymała 100 milionów. Jak podaje "New York Times" ugody zostały zawarte także z asystentką w Nowym Jorku w 1990, aktorką w 1997, asystentką w Londynie, włoską modelką w 2015 oraz producentką z jego firmy, Lauren O'Connor. Ta ostatnia rozesłała też notatkę do dyrektorów, informując, że w The Weinstein Company panuje toksyczna atmosfera dla kobiet.

Harvey Weinstein wystosował oświadczenie, w którym zasłania się dorastaniem w latach 60. i 70. i inną kulturą pracy w przeszłości. Przyznał też, że mógł się zachowywać lepiej i przeprosił za wyrządzone krzywdy. Zapewnił, że chodzi na terapie i zamierza wziąć sobie wolne, by nad sobą popracować. Jego prawnik zapowiedział, że pozwie gazetę.

Cały artykuł w "New York Timesie" można przeczytać na tej stronie.
https://www.nytimes.com/2017/10/05/us/harvey-weinstein-harassment-allegations.html.smid=tw-nytimes&smtyp=cur&_r=1 Tutaj z kolei znajduje się oświadczenie od Weinsteina. https://www.nytimes.com/interactive/2017/10/05/us/statement-from-harvey-weinstein.html

Harvey Weinstein jako producent zdobył Oscara za "Zakochanego Szekspira".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca