Film

Polska "Cipka" (prawie) nominowana do Oscara

Już w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszona lista animowanych filmów krótkometrażowych, spośród których członkowie Akademii Filmowej wybiorą nominowanych do Oscara. Wiadomo, że na liście znajdą się trzy polskie animacje.
Na zestawienie kilkudziesięciu obrazów z całego świata trafiły filmy "Impossible Figures and Other Stories II" Marty Pajek, "Cipka" Renaty Gąsiorowskiej oraz "Strange Case" Zbigniewa Czapli. Autor tego ostatniego ocenia swoje szanse na Oscara jako "iluzoryczne".

- Z tej listy ktoś na pewno go dostanie i obawiam się, że nie będzie to żaden z filmów, który w mojej opinii na to zasługuje np. "Everything" Davida OReilly'ego, "Love" Réki Bucsi czy "Nighthawk" Špeli Čadež - mówi Zbigniew Czapla. - Znam tylko część z nich więc tym bardziej nie potrafię wskazać zwycięzcy. To jak wróżenie z fusów. Wróżka-Zębuszka byłaby w tym lepsza. Ale... Oscara pewnie dostanie jakiś film amerykański, wyprodukowany w dużej firmie, za dużego dolara.

Zwiastun "Impossible Figures and Other Stories II" można zobaczyć pod tym adresem, a fragment "Cipki" pojawia się w tym miejscu.

Z poniższej listy członkowie Akademii specjalizujący się w animacjach i filmach krótkometrażowych przed Świętem Dziękczynienia wybiorą 10 projektów. Te 10 filmów obejrzy większe grono i wybierze finałową piątkę. To dopiero te ostanie pięć filmów będzie w styczniu 2018 roku nominowanych do Oscara i to spośród nich Akademicy wybiorą zwycięzcę.

Oto lista filmów, z których członkowie Akademii wybiorą nominowanych do Oscara:

A Dad - Robert Cambrinus (Austria)
A Love Story - Anushka Kishani Naanayakkara (Wielka Brytania)
Among the Black Waves - Anna Budanova (Rosja)
An Island - Rory Byrne (Irlandia)
Call of Cuteness - Brenda Lien (Niemcy)
Cerulia - Sofía Carrillo (Meksyk)
Coin Operated - Nicholas Arioli (USA)
Confino - Nico Bonomolo (Włochy)
Cop Dog - Bill Plympton (USA)
Cradle - Devon Manney (USA)
Darrel - Marc Briones, Alan Carabantes (Hiszpania)
Dear Basketball - Glen Keane (USA)
E-delivery - Young Gul Cho (USA)
Ein Aus Weg - Simon Steinhorst, Hannah Lotte Stragholz (Niemcy)
Eternal Hunting Grounds - Elin Grimstad (Norwegia/Estonia)
Everything - David OReilly (USA)
Follow Your Heart - Rob O´Neill (USA)
Fox and The Whale - Robin Joseph (Kanada)
Garden Party - Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Caire, Theophile Dufresne, Gabriel Grapperon, Lucas Na (Francja)
Goose in High Heels - John Dilworth (USA)
Green Light - Seongmin Kim (Korea Południowa)
Gros Chagrin - Céline Devaux (Francja)
Heads Together - Job, Joris & Marieke (Holandia)
Hedgehog's Home - Eva Cvijanović (Kanada/Chorwacja)
Here's the Plan - Fernanda Frick (Chile)
Hold Me (Ca Caw Ca Caw) - Renee Zhan (USA)
Hot Dog Hands - Matt Reynolds (USA)
Hugo Bumfeldt - Éva Katinka Bognár (Węgry)
I Like Girls - Diane Obomsawin (Kanada)
Impossible Figures and Other Stories II - Marta Pajek (Polska)
In A Heartbeat - Beth David, Esteban Bravo (USA)
In a Nutshell - Fabio Friedli (Szwajcaria)
Life Smartphone - Chenglin Xie (Chiny)
Lost Property Office - Daniel Agdag (Australia)
Lou - Dave Mullins (USA)
Love - Réka Bucsi (Węgry/Francja)
Mr. Madila - Rory Waudby-Tolley (Wielka Brytania)
My Heart Attack by Sheldon Cohen (Kanada)
Negative Space - Ru Kuwahata, Max Porter (Francja)
Nighthawk - Špela Čadež (Słowenia/Chorwacja)
Nothing Happens - Michelle Kranot, Uri Kranot (Dania/Francja)
Olaf's Frozen Adventure - Kevin Deters, Stevie Wermers (USA)
Once A Hero - Xia Li (USA/Chiny)
Puppy - Genndy Tartakovsky (USA)
Cipka - Renata Gasiorowska (Polska)
Railment - Shunsaku Hayashi (Japonia)
Revolting Rhymes - Jan Lachauer, Jakob Schuh (Niemcy/Wielka Brytania)
Song of a Toad - Kariem Saleh (Niemcy)
Spring Jam - Ned Wenlock (Nowa zelandia)
Strange Case - Zbigniew Czapla (Polska)
Taller de Corazones (Meksyk) - León Fernandez
The Burden - Niki Lindroth Von Bahr (Szwecja)
The Absence of Eddy Table - Rune Spaans (Norwegia)
The Bald Future - Paul Cabon (Francja)
The History of Magic: Ensueno - José Luis González (USA)
The Itching - Dianne Bellino (USA)
The Talk: True Stories About the Birds and the Bees - Alain Delannoy (Kanada)
The Tesla World Light - Matthew Rankin (Kanada)
Threads - Torill Kove (Kanada/Norwegia)
Ugly - Nikita Diakur (Niemcy)
Weeds by Kevin Hudson (USA)
Wednesday with Goddard - Nicolas Ménard (Wielka Brytania)
Whatever the Weather - Remo Scherrer (Szwajcaria)
Wicked Girl - Ayce Kartal (Francja)
World of Tomorrow, Episode 2 - Don Hertzfeldt (USA)
Xylophone - Jennifer Levonian (USA)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca