Film

Harvey Weinstein zwolniony

Harvey Weinstein został zwolniony z The Weinstein Company.
- W obliczu ujawnionych niedawnych informacji o złym prowadzeniu się Harveya Weinsteina, dyrektorzy The Weinstein Company - Robert Weinstein, Lance Maerov, Richard Koenigsberg i Tarak Ben Ammar - poinformowali Harveya Weinsteina, że jego zatrudnienie w The Weinstein Company dobiegło końca z efektem natychmiastowym - czytamy w komunikacie zarządu.

Prezesem został brat Harveya, Bob Weinstein.

Decyzja jest pokłosiem artykułu w "New York Timesie", w którym napisano, że jeden z największych i najbardziej wpływowych producentów w Hollywood przez lata molestował kobiety.

Jak podaje magazyn, Harvey Weinstein, który wyprodukował takie filmy jak "Pulp Fiction", "Gangi Nowego Jorku" czy "Władcę pierścieni", przez 30 lat zapraszał kobiety do hotelu w Beverly Hills, gdzie składał im niedwuznaczne propozycje. Spotkało to m.in. Ashley Judd w 1997 roku. - Kobiety od dawna rozmawiają między sobą o Harveyu - powiedziała aktorka. - Najwyższy czas, by zaczęto o tym mówić publicznie.

W trakcie 30 lat swojej pracy, szef The Weinstein Company osiem razy zawierał ugody z kobietami dotyczące molestowania seksualnego i niechcianego kontaktu fizycznego. Jedną z nich była Rose McGowan, która otrzymała 100 milionów. Jak podaje "New York Times" ugody zostały zawarte także z asystentką w Nowym Jorku w 1990, aktorką w 1997, asystentką w Londynie, włoską modelką w 2015 oraz producentką z jego firmy, Lauren O'Connor. Ta ostatnia rozesłała też notatkę do dyrektorów, informując, że w The Weinstein Company panuje toksyczna atmosfera dla kobiet.

Harvey Weinstein wystosował oświadczenie, w którym zasłania się dorastaniem w latach 60. i 70. i inną kulturą pracy w przeszłości. Przyznał też, że mógł się zachowywać lepiej i przeprosił za wyrządzone krzywdy. Zapewnił, że chodzi na terapię i zamierza wziąć sobie wolne, by nad sobą popracować. Jego prawnik zapowiedział, że pozwie gazetę.

Cały artykuł w "New York Timesie" można przeczytać na tej stronie. Tutaj z kolei znajduje się oświadczenie od Weinsteina.

Harvey Weinstein jako producent zdobył Oscara za "Zakochanego Szekspira". Bracia Weinstein założyli wytwórnię Miramax.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca