Film

Tyler Perry jako Colin Powell w biografii Dicka Cheneya

Tyler Perry zagra Colina Powella w filmie biograficznym o Dicku Cheneyu.
W roli Republikanina Dicka Cheneya zobaczymy Christiana Bale'a. Bill Pullman sportretuje Nelsona Rockefellera, przez 14 lat burmistrza Nowego Jorku, a także wiceprezydenta za kadencji Geralda Forda, który obejmował stanowisko w latach 1974-1977. Dick Cheney był wówczas szefem sztabu Forda.

W obsadzie znaleźli się również Sam Rockwell (jako George W. Bush), Steve Carell (Sekretarz Obrony, Donald Rumsfeld), Amy Adams (żona Dicka Cheneya, Lynne Cheney), LisaGay Hamilton (Sekretarz Stanu, Condoleezza Rice) i Bill Pullman. Teraz dołączył Tyler Perry, któremu przypadła rola Sekretarza Stanu za kadencji George'a W. Busha, Colina Powella. Czterogwiazdkowy generał zaangażowany był w inwazję na Irak w 2003 roku.

Za kamerą biografii stanie Adam McKay ("Big Short"), który nigdy nie krył się ze swoimi poglądami politycznymi i otwarcie krytykował politykę George'a W. Busha. Jeszcze bardziej krytyczny był w stosunku do jego najbliższego współpracownika, wiceprezydenta Cheneya. Jednocześnie reżyser wyznał, iż zawsze fascynowała go ta postać i jego wpływ na USA, a także na współczesną politykę, a właściwie na metody zdobywania władzy.

Tyler Perry kojarzony jest przede wszystkim z serii komedii, których bohaterką jest Madea. Aktor ostatnio występował w serialu "Love Thy Neighbor".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca