Film

Z "Dunkierki" do adaptacji "Szczygła"

Aneurin Barnard, który zwrócił na siebie uwagę w filmie "Dunkierka", zagra główną rolę w przygotowywanej adaptacji powieści "Szczygieł" Donny Tartt.
Aneurin Barnard wcieli się w głównego bohatera - Theo Deckera, którego matka ginie w zamachu. On sam cudem unika śmierci. Z ruin zniszczonego wybuchem muzeum udaje mu się wykraść ulubiony obraz matki - tytułowego "Szczygła". Od tej pory płótno będzie mu wszędzie towarzyszyć - w luksusowych apartamentach przy Park Avenue, w niebezpiecznym Vegas, w zakurzonym antykwariacie w Nowym Jorku oraz w wędrówkach po mrocznych uliczkach Amsterdamu. Z czasem najcenniejszy skarb zawiedzie Theo do śmiertelnie niebezpiecznego świata handlarzy sztuką... (streszczenie Wydawnictwa Znak)

Budżet produkcji ma wynieść około 40 milionów dolarów. Amazon Studios dołoży około jednej trzeciej tej kwoty. Warner Bros. zajmie się międzynarodową dystrybucją filmu. Studio to (razem z RatPac) jako pierwsze nabyło prawa filmowe do nagrodzonej Pulitzerem epickiej powieści.

Powieść na potrzeby ekranu adaptował scenarzysta "Szpiega" i "Franka" - Peter Straughan. W obsadzie znajdzie się prawdopodobnie Ralph Fiennes. Przez jakiś czas z produkcją wiązano nazwiska Liama Neesona i Julianne Moore.

Reżyserią pokieruje John Crowley - znany widzom m.in. dzięki melodramatowi "Brooklyn" oraz odcinkom drugiego sezonu "Detektywa.

Zanim trafił na plan "Dunkierki", Aneurin Barnard grał również w takich produkcjach, jak "Wojna i pokój" czy "Maria, królowa Szkotów".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca