Film

Martin Scorsese krytykuje serwisy typu Rotten Tomatoes

Martin Scorsese, wybitny reżyser filmowy, twórca "Chłopców z ferajny", "Wilka z Wall Street", "Taksówkarza" czy "Wściekłego byka", w otwartym liście skrytykował serwisy oceniające filmy typu Rotten Tomatoes czy Cinemascore.
Zdaniem laureata Oscara, serwisy, które charakteryzują się przyznawaniem ocen/gwiazdek filmom szkodzą widzom i są wrogie prawdziwym twórcom filmowym.

- Rywalizacja o dochody w weekend otwarcia stała się iście sportową, krwawą rozgrywką, co sprawiło, że ocenianie stało się bardziej agresywne - mówi rozgoryczony reżyser. - To nie mam nic wspólnego z krytyką. Ci ludzie reprezentują biznes filmowy, ale nie twórczą czy inteligentą stronę oglądania filmów. Filmowcy zredukowani są do dostarczyciela kontentu a widzowie do pozbawionego wyobraźni konsumenta. Dobre filmy nie powstają pod to, by je rozszyfrować, skonsumować i od razu zrozumieć. One nawet nie powstają po to, by je od razu polubić. Powstają, ponieważ osoba stojąca za kamerą, musiała je stworzyć.

Martin Scorsese obecnie pracuje nad swoim pierwszym filmem dla Netfliksa, "The Irishman". Jego ostatni obraz to "Milczenie", które na Rotten Tomatos ma wysoki wynik 84% (na CinemaScore nie został oceniony). "Wilk z Wall Street" dostał na CienemaScore ocenę dostateczną (C), a na Rotten Tomatos 74%.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca