Film

Żaden film na świecie nie jest wart tego, co przeszły te kobiety

Kevin Smith oddaje dochody z filmów zrobionych z Harveyem Weinsteinem. Reżyser wesprze organizację Women in Film.
Kevin Smith współpracował z Harveyem Weinsteinem wielokrotnie. Debiut reżysera z 1994 roku "Sprzedawcy", "Szczury z supermarketu", "Dogma", "Jay i Cichy Bob kontratakują" czy ostatnio "Zack i Miri kręcą porno" to filmy, które powstały pod skrzydłami potężnego producenta.

- Moja cała kariera jest związana z tym człowiekiem. - mówi Kevin Smith. - Żaden film na świecie nie jest wart tego co przeszły te kobiety. Filmy, które zrobiłem są opakowane czymś obrzydliwym. Nie szukam współczucia. Wiem, że to nie moja wina, ale nikomu też nie pomogłem. Siedziałem sobie na sofie i opowiadałem o tym facecie jakby był moim bohaterem i moim przyjacielem.

- On sfinansował 14 lat mojej kariery - dodaje Kevin Smith. - Gdy ja czerpałem z tego korzyści, inni potwornie cierpieli i z tego powodu jest mi wstyd.

Twórca postanowił że tantiemy ze wszystkich filmów zrealizowanych z Harveyem Weinsteinem przekaże na rzecz organizacji Women in Film wspierającej kobiety w przemyśle filmowym.

Wypowiedź Kevina Smitha związana jest z seks skandalem, którego bohaterem jest hollywoodzki producent Harvey Weinstein. Magazyny "New York Times", a następnie "New Yorker" ujawniły, że Weinstein przez 30 lat molestował kobiety. Dochodziło też do gwałtów. Wśród pokrzywdzonych są m.in. Asia Argento, Lucia Evans, Mira Sorvino, Ashley Judd i Rose McGowan.

Po tych doniesieniach Harvey Weinstein został zwolniony ze swojej firmy The Weinstein Company, a także został wyrzucony z przyznającej Oscary, Akademii Filmowej. FBI prowadzi swoje śledztwo. Nawet Bob Weinstein odwrócił się od brata nazywając go "chorym i zepsutym".

Kevin Smith wkrótce powinien zacząć prace na planie nowego filmu o przygodach Jaya i Cichego Boba.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca