Film

Powstanie dokument o nadużyciach seksualnych w Hollywood

Kirby Dick ("Pole walki") i Amy Ziering ("Pole walki") połączą siły, by nakręcić dokument o sprawach molestowań seksualnych w Hollywood.
Film ma ukazywać środowisko, które chroni mężczyzn dopuszczających się seksualnych nadużyć. Choć artyści od dawna planowali nakręcić podobne dzieło, dopiero teraz trafili na podatny grunt.

W ostatnich tygodniach nie cichną echa skandalu związanego z wpływowym producentem, Harveyem Weinsteinem, który przez 30 lat swej kariery w Hollywood miał dopuścić się molestowania i niestosownego traktowania ponad 40 kobiet. Wśród ofiar Weinsteina znalazły się Lupita Nyong'o, Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow. Rose McGowan oraz Asia Argento oskarżają producenta o gwałt.

- Dokumenty bardziej niż jakiekolwiek inne medium kierują swój śledczy obiektyw w stronę kontrowersyjnych tematów - mówi Kirby Dick. - W tym szczególnym momencie historii Hollywood, nasz film pokaże poziom nadużyć i manipulacji tych, którzy są u władzy. Zwrócimy uwagę też na odwagę tych, których wyznania stały się katalizatorem zmian.

Amy Ziering przyznała, że przed aferą z Weinsteinem, dystrybutorzy nie byli zainteresowani filmem. - Teraz pękła niewidzialna tama - powiedziała. - Ludzie mówią o tym masowo i czujemy, że ten przemysł i kraj, w końcu są gotowi na nasz film, na rzeczywistość pełnego nadużyć i molestowania Hollywood.

Data premiery jeszcze nie jest znana.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca