Film

Dumbledore nie będzie gejem w "Fantastycznych zwierzętach"

Wbrew temu, co kilka lat temu zasugerowała J.K. Rowling, w nadchodzącym filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" ("Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald") Dumbledore (Jude Law) nie będzie otwarcie homoseksualistą.
Kilka lat temu autorka książek wyjawiła, że w jej zamyśle Dumbledore był gejem, co później miał wykorzystywać przeciwko niemu Grindelwald. W filmie wszystko pozostanie w sferze domysłów.

- Nie będzie to powiedziane wprost, ale myślę, że wszyscy fani będą tego świadomi - wyjaśnia reżyser David Yates. - Miał burzliwy związek z Grindelwaldem, gdy byli młodymi mężczyznami. Zakochali się w sobie, w swoich ideologiach. Dumbledore w tym filmie to indywidualista i buntownik. Jest zabawny i nieco nieobliczalny. Nie jest starszym, statecznym profesorem. Z Johnnym Deppem w roli Grindelwalda tworzą niezwykłą parę.

Przypomnijmy, iż film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" z 2016 roku ukazuje przygody pisarza Newta Scamandera (Eddie Redmayne) i tajnego stowarzyszenia czarodziejek i czarodziejów w Nowym Jorku. Rzecz dzieje się 70 lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę Scamandera w szkole. Dzieło zarobiło ponad 800 milionów dolarów.

Akcja sequela przeniesie się z Nowego Jorku do Londynu i rozpocznie się w 1927 roku, kilka miesięcy po tym jak Scamander pomaga schwytać Grindelwalda. Jednak, zgodnie z obietnicą, Gellert Grindelwald (Johnny Depp) ucieka i gromadzi coraz więcej sojuszników. Powstrzymać go może jedynie Albus Dumbledore (Jude Law).

Do roli Newta Scamandera wraca Eddie Redmayne, któremu partnerują ponownie Tina (Katherine Waterston), Queenie (Alison Sudol) i Jacob (Dan Fogler). W obsadzie znaleźli się również Claudia Kim, William Nadylam, Ingvar Sigurdsson, Ólafur Darri Ólafsson, Kevin Guthri, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Callum Turner i David Sakurai.

David Yates wraca za kamerę sequela. J.K. Rowling znów pisze scenariusz, a także zajmuje się produkcją. Wspierają ją David Heyman, Steve Kloves i Lionel Wigram. Druga część ma trafić do kin 16 listopada 2018 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca