Film

Clint Eastwood nie lubi zdjęć fanami

Clint Eastwood nie jest fanem wspólnych fotek ze swymi sympatykami. Sędziwy aktor i reżyser nie owija w bawełnę.
- Nie lubię selfie sticków ani w ogóle selfie. Koniec kropka - powiedział 87-letni gwiazdor. - Na dodatek tak często jestem proszony o zrobienie sobie z kimś selfie, że jest to niczym wrzód na tyłku.

Zamiłowanie ludzi do robienia zdjęć telefonami przeszkadzało Eastwoodowi w pracy. - Kiedy byliśmy w Wenecji i Rzymie, kręcąc "15:17 do Paryża" wszyscy dookoła mieli sticki, a jak nie, to chcieli, żeby zapozować z nimi do fotki - kontynuuje.

Obraz "15:17 do Paryża" trafi do polskich kin 20 kwietnia.

Dramat przedstawia historię znaną z medialnych doniesień. W sierpniu 2015 roku w pociągu do Paryża trzech dwudziestokilkuletnich amerykańskich żołnierzy i 62-letni Brytyjczyk, ryzykując własnym życiem, obezwładniło uzbrojonego mężczyznę. Terrorysta z ISIS miał przy sobie karabin maszynowy i wystarczająco amunicji, by zabić 500 osób znajdujących się w pociągu.

Prezydent Francji Francois Hollande odznaczył bohaterów - Anthony'ego Sadlera, Aleka Skarlatosa, Spencera Stone'a i Chrisa Normana - Legią Honorową w podziękowaniu za zachowanie, które pozwoliło zapobiec masakrze. Napastnika - 26-letniego Marokańczyka - najpierw próbował powstrzymać Francuz, który odmówił upublicznienia swojego nazwiska mediom.

Clint Eastwood zdołał nakłonić prawdziwych bohaterów, by wystąpili w filmie. W "15:17 do Paryża" grają więc Anthony Sadler, Alek Skarlatos i Spencer Stone, którzy udaremnili zamach w pociągu.

W obsadzie znaleźli się także Jenna Fischer, Judy Greer, Ray Corasani, PJ Byrne, Tony Hale, Thomas Lennon, Paul-Mikél Williams, Bryce Gheisar i William Jennings.

Eastwood stanął za kamerą, a Dorothy Blyskal napisała scenariusz na podstawie książki, której autorami są Anthony Sadler, Alek Skarlatos, Spencer Stone i Jeffrey E. Stern.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca