Film

Sam Keeley zagra w filmie "Przygody matematyka" z Jakubem Gierszałem

Wschodzący brytyjski gwiazdor Sam Keeley dołączył do obsady filmu "Przygody matematyka" w reżyserii Thora Kleina. Młody irlandzki aktor pojawi się u boku Jakuba Gierszała.
Sam Keeley zagra amerykańskiego matematyka Jacka Calkina wraz Jakubem Gierszałem w roli polskiego matematyka Stanisława Ulama.

Film "Przygody matematyka" opowiada historię polskiego imigranta Ulama, który pomógł opracować bombę wodorową i pierwszy komputer. Bohater jednocześnie radzi sobie z wielkim problemami w swoim życiu prywatnym.

W obsadzie spotykamy również młodego niemieckiego aktora Sabina Tambrea jako niemieckiego szpiega Klausa Fuchsa. Joel Basman pochodzący ze Szwajcarii wcieli się z kolei w węgierskiego fizyka Edwarda Tellera.

Głównymi producentami filmu są Lena Vurma z Dragonfly Films, Mary Young Leckie z Solo Productions oraz Joanna Szymańska z Shipsboy.

Producenci planują ruszyć z projektem w przyszłym miesiącu i rozpocząć zdjęcia w połowie czerwca w Niemczech, Polsce i Nowym Meksyku. Film będzie koprodukcją polsko-niemiecko-kanadyjską. Mongrel Media zajmie się premierą filmu w Kanadzie.

Projekt jest wspierany przez Polsko-Niemiecki Fundusz Współpracy Rozwojowej, TFI/Sloan Filmmaker Fund oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Uzyskano także dofinansowanie od Niemieckiej Federalnej Komisji Kultury i Mediów (BKM), Funduszu Filmowego Independent/Sloan Producers Grant, oraz niemieckiego funduszu regionalnego Medienboard Berlin-Brandenburg.

Sam Keeley urodził się w 1989 roku i rozpoczął swoją karierę aktorską od filmu "The Other Side of Sleep". Od tej pory zagrał w kilku produkcjach, m.in. w filmie "Raw", "Burnt" (wraz z Bradleyem Cooperem), oraz "In the Heart of the Sea", a także w serialu telewizyjnym "Misfits".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca