Najlepsze seriale historyczne HBO - co powinien obejrzeć prawdziwy miłośnik historii?

Seriale historyczne to coraz większy trend w telewizji i z każdym kolejnym hitem zjednują sobie coraz większą ilość fanów. Dzięki świetnej produkcji HBO nie tylko miłośnicy z zapartym tchem oglądają serialowe ukazanie najważniejszych wydarzeń historycznych. Poznaj ciekawe seriale historyczne HBO!
  • Rzym

 

Dzięki temu serialowi wchodzimy do tajemniczej, pełnej niepokoju rzeczywistości Wiecznego Miasta tuż na początku nowej ery. Stworzona z niesamowitym rozmachem historia rozpoczyna się wraz z powrotem Cezara po podbiciu Galii, w czasach, kiedy to Republika Rzymska zaczęła się przeradzać w Cesarstwo rządzone ręką tyrana. Serial pełen jest wielkich emocji, intrygi, zdrad, brutalności, niebezpieczeństwa i namiętności, które świetnie podkreślone są doskonałą grą aktorską i przejmującą muzyką. Ukazuje nie tylko wielkie postacie historyczne jak Pompejusz czy Brutus, ale i życie zwykłych ludzi. "Rzym" uznaje się za wzór tego, jak powinno się tworzyć seriale historyczne. Jest to jeden z popularniejszych seriali historycznych online.

 

  • Kompania Braci

Serial historyczny powstały w 2001 roku to opowieść o losach Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA podczas II wojny światowej. Niesamowita sceneria, dopracowanie szczegółów, dramaty bohaterów i co najważniejsze brak wyidealizowanego przedstawienia wojsk alianckich i bohatera "supermena" stworzyły jak na razie niedoścignione dzieło, które nagrodzone zostało Złotym Globem w kategorii najlepszy film telewizyjny w roku 2001. Uwielbienie krytyków i widzów zyskał dzięki znakomitemu scenariuszowi, w którym nikt tak do końca nie jest głównym bohaterem, a zarazem wszyscy grają tę rolę. Każdy odcinek oznacza się napięciem, emocjami i powagą sytuacji, nawet w momentach, kiedy można usłyszeć żarty podnoszące morale żołnierzy.  Jest to niezwykła opowieść o braterskiej więzi, wspólnej krwi przelanej na polu bitewnym. Pomimo tego, że ten serial o historii ma już ponad 15 lat, nie zestarzał się ani trochę.

 

  • Zakazane Imperium

 

,,Zakazane Imperium” to świetny przykład serialowego kina gangsterskiego. Współpraca przy tworzeniu tego serialu - Terence Winter i Martin Scorsese, od początku budziła zainteresowanie i była pewnikiem tego, że razem wykreują niesamowitą historię. Akcja serialu osadzona jest w Atlantic City i ukazuje czas, kiedy prohibicja okazała się być prawdziwą żyłą złota dla amerykańskiej mafii, a na terenie całego wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych rozpoczęły swoją działalność liczne zorganizowane grupy przestępcze. Widzowie pokochali ten serial za świetnie uchwyconą wraz z najmniejszymi detalami estetykę lat 30-tych ubiegłego wieku oraz psychikę bohaterów tuż po I wojnie światowej, niezwykle dopracowane kostiumy i scenografię oraz brutalne ukazanie świata przestępczości. Jest to jeden z najdroższych i najgłośniejszych seriali ostatnich lat.

 

  • Deadwood

 

Na koniec smaczek - serial historyczny, jednak nie taki oczywisty w swojej kanwie. Jest to western rozgrywający się w rzeczywistym miasteczku Deadwood przed i po aneksacji do terytorium Południowej Dakoty w latach 1875-1876. Opowiada o niewielkiej osadzie, która przyciąga ludzi poszukujących złota, a również władzy i nie raz zemsty. Deadwood to przede wszystkim imponujące walory produkcyjne i szorstki naturalizm (przede wszystkim cięty, wulgarny język). Niezbędna pozycja na liście maniaków seriali o historii.


 

Chcesz jeszcze więcej seriali? Sprawdź ofertę UPC HBO GO i pakietów dodatkowych!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło