Film

Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem

Małgorzata Szumowska została wyróżniona Srebrnym Niedźwiedziem podczas tegorocznego Berlinale. Kapituła niemieckiego festiwalu doceniła jej najnowsze dzieło"Twarz".
Obraz pokazywany był w ramach konkursu głównego na 68. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Berlinie. Rywalizację o Złotego Niedźwiedzia polska reżyserska przegrała z rumuńską artystką Adiną Pintilie, którą nagrodzono za "Touch Me Not".

Małgorzata Szumowska ma już na koncie nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia, którą otrzymała w 2015 roku za najlepszą reżyserię "Body/Ciało" oraz wyróżnienie dla swojego wcześniejszego obrazu: "W imię..." z Andrzejem Chyrą w roli głównej.

Dramat "Twarz" opisywany jest jako współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Odtwórcą głównej roli w "Twarzy" jest Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham", "W imię", "Matka Teresa od kotów", "Amok"). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie "Baby Bump" oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć "Twarz" w kinach na wiosnę, 6 kwietnia 2018 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca