Film

Bill Pullman w polskiej produkcji "Zimna gra"

Bill Pullman dołączył do obsady polskiej produkcji "Zimna gra" ("The Coldest Game").
Amerykański aktor wcieli się szachistę Joshuę Mansky´ego. Tytułowa gra toczy się w Warszawie, która w 1962 roku stała się centrum wydarzeń decydujących o losach świata. Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkanias Kto okaże się prawdziwym zwycięzcąĹ Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.

W filmie zagrają także Lotte Verbeek, Corey Johnson, Aleksiej Sieriebriakow i Robert Więckiewicz. Za scenografię odpowiada Allan Starski. Zdjęcia zrealizuje Paweł Edelman. Reżyseruje Łukasz Kośmicki.

"Zimna gra" to najnowsza produkcja Watchout Studio, twórców takich produkcji, jak "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej.

Zdjęcia do "Zimna gry" będą kręcone do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Bill Pullman zastąpił na planie Williama Hurta, który musiał zrezygnować z udziału w filmie. Aktor uległ niefortunnemu wypadkowi, w czasie wolnym, kilka dni po rozpoczęciu zdjęć.

Billa Pullmana można było niedawno podziwiać w serialu "Grzesznica", gdzie pojawił się u boku Jessiki Biel.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca