Film

Zobacz polski zwiastun filmu "Ava" z Noée Abitą w roli głównej

Po "Magical Girl" i "Czerwonym żółwiu" kolejny świetny film, który widzowie polecają widzom: "Ava" to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100.
Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

"Ava" to kwintesencja młodości i buntu. Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Jeden z najgłośniejszych francuskich debiutów, który miał swoją światową premierę w trakcie festiwalu w Cannes w 2017 roku. Film Lei Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę zbuntować się przeciwko konwencjom obyczajowym i podążać za swoją ciekawością życia i świata.

Scope100 to czwarta edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku. Do tej pory dzięki widzom na polskie ekrany trafiły filmy "Magical Girl", "Party Girl", "Blokada"oraz "Czerwony żółw".

W ramach projektu Scope100 Gutek Film zaprosił 100 widzów z całej Polski do obejrzenia 5 najnowszych europejskich produkcji, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, które nie trafiły jeszcze do polskich kin.

Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. W ramach projektu Scope100 decyzja należała do widzów, którzy ocenili wszystkie filmy i wybrali najlepszy - film "Ava".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca