Film

Nie ma mocnych na "Iniemamocnych"

Animacja "Iniemamocni 2" znalazła się na pierwszej pozycji amerykańskiego box office.
"Iniemamocnych" widzowie poznali w roku 2004. Animacja opowiada o przygodach Boba Parra - znanego też jako Pan Iniemamocny. Był on kiedyś jednym z najpopularniejszych superbohaterów. Jego głównym zadaniem była walka ze złem i ratowanie życia bezbronnych obywateli miasta. Piętnaście lat później, Pan Bob Parr i jego żona Elastyna (niegdyś także superbohaterka), są już na emeryturze i prowadzą życie zwykłych śmiertelników: wraz z trójką dzieci mieszkają na przedmieściu i wspominają czasy swojej świetności. Aż do dnia, gdy Pan Iniemamocny odbiera telefon, który postawi na głowie jego dotychczasowe spokojne życie.

W sequelu, pierwsze skrzypce odgrywa Elastyna (głos Holly Hunter). Bob (Craig T. Nelson) zostaje w domu i zajmuje się dziećmi - Violet (Sarah Vowell), Dashem (Huck Milner) oraz małym Jackiem. Elastyna, z pewną pomocą swojej niezwykłej rodziny i Frozone'a (Samuel L. Jackson), musi stawić czoła nowemu złoczyńcy.

"Iniemamocni 2" zarobili w weekend 180 milionów dolarów ustanawiając nowy rekord dla animacji.

Pierwsza nowość to komedia "Berek". Produkcja zainspirowana została prawdziwą historią i ludźmi. Film opowiada o grupie przyjaciół, którzy grają w... berka. Robią to raz do roku, od 30 lat, jeżdżąc po całym kraju. Temat wzbudził zainteresowanie dziennikarzy "Wall Street Journal". Na podstawie ich artykułu scenariusz filmu napisali Mark Steilen i Rob McKittrick. W filmie grają Jeremy Renner, Ed Helms, Jake Johnson, Jon Hamm, Hannibal Buress, Rashida Jones, Leslie Bibb, Annabelle Wallis i Isla Fisher. w trzy dni komedia zarobiła 14,6 miliona dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu, "Superfly", to nowa wersja filmu "Odlot" ("Super fly") z lat 70. Bohaterem tamtego obrazu był diler kokainy z Harlemu, który chce dokonać ostatniej transakcji zanim odejdzie na emeryturę. Film jest klasycznym przykładem gatunku blaxploitation. W nowej wersji filmu grają Trevor Jackson, Jason Mitchell, Jennifer Morrison, Lex Scott Davis, Andrea Londo, Jacob Ming-Trent oraz Omar Chapparo. W kluczowej roli mentora głównego bohatera zobaczymy Michaela Kennetha Williamsa. W produkcji pojawia się też Big Boi i Rick Ross. Produkcja przyniosła 6,3 miliona dolarów zysku.

Oto top 10:

1. "Iniemamocni 2" - 180 mln dolarów
2. "Ocean's Eight" - 19,6 mln dolarów
3. "Berek" - 14,6 mln dolarów
4. "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" - 9,1 mln dolarów
5. "Deadpool 2" - 8,8 mln dolarów
6. "Hereditary" - 7 mln dolarów
7. "Superfly" - 6,3 mln dolarów
8. "Avengers: Wojna bez granic" - 6,8 mln dolarów
9. "41 dni nadziei" - 2,1 mln dolarów
10. "Pozycja obowiązkowa" - 1,9 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca